Jak zaprojektować stylową kuchnię na lata?

  • 23.03.2020, 16:27
  • Materiał partnera
Jak zaprojektować stylową kuchnię na lata?

Podziel się:

Projekt naszych wnętrz powinien być spójny z naszą osobowością. Dom to nasz schron, zaś kuchnia jest sercem tego schronu.

W projektowaniu tego pomieszczenia należy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników, takich jak liczba domowników, umiejscowienie kuchni, jej metraż oraz, co najważniejsze, duch, który pragniemy w nią tchnąć na lata w przód. Ponadczasowa kuchnia jest marzeniem wielu, a my podpowiemy Wam dzisiaj, jak ją stworzyć.

Otwórz się na więcej

 

Kuchnie coraz rzadziej stanowią zamknięte pomieszczenia, które wyraźnie oddzielone są od pozostałej części domu. Kuchnie otworzyły się na salon i jadalnię, czasem są połączone z przedpokojem, czasem z całym mieszkaniem. Oczywiście, projekt naszej kuchni będzie uzależniony od jej położenia w naszym domu. Nowoczesne, a jednocześnie klasyczne projekty zakładają jednak mieszanie się i przenikanie strefy kuchennej z dzienną. Dlatego, coraz więcej elementów aranżacyjnych, materiałów i kolorów, które do niedawna jeszcze można było spotkać w salonie, na dobre zadomowiło się w kuchniach. Warto ten fakt wykorzystać, zwłaszcza wtedy, gdy posiadamy otwartą kuchnię na salon.

 

 

 

Źródło: Studio Loko

 

W kuchni znaleźć możemy zdobienia i elementy z mosiądzu lub w złocie czy srebrze. Mocne i odważne kolory w zabudowach to: szarości, czernie, brązy, odcienie granatu czy antracytu. Nie dziwią też nikogo powierzchnie lakierowane czy kamienne. Mocne barwy, które łagodnie przechodzą z salonu do kuchni sprawią, że przejście to będzie płynne i harmonijne.

 

Jakość to podstawa

 

Projektując jakiekolwiek pomieszczenie, które narażone jest na duże zużycie materiałów, warto postawić na jakość. Zwłaszcza, że wymiana obudowy w kuchni może być czasochłonna i kosztowna. Już na etapie projektu możemy temu zaradzić, sięgając po drewno i kamienie, które dobrze poradzą sobie z latami eksploatacji. Warto zwrócić szczególną uwagę na powierzchnie blatów, które to narażone są na największe zniszczenia. Sięgaj po materiały twarde i nieporowate, które będą bardziej odporne na zniszczenia mechaniczne czy plamy i przebarwienia.

 

Prostota i elegancja będą Twoim sprzymierzeńcem

 

Najprostsze rozwiązania mogą okazać się tymi najlepszymi. Tworząc projekt kuchni ponadczasowej, sięgaj po materiały i wykończenia mebli klasyczne i harmonijne. Dzięki temu, stworzysz dobrą bazę na ewentualne zmiany w dodatkach, które mogą pomóc Ci w odświeżeniu pomieszczenia raz na jakiś czas.

 

 

Źródło: Studio Loko

 

Pamiętaj, że dobry projekt kuchni to taki, który odzwierciedlać będzie Twoją duszę i kolory. Aby jak najlepiej wprowadzić Twoją wizję w życie, skorzystaj z pomocy architekta wnętrz, który pomoże Ci stworzyć kuchnię funkcjonalną, piękną i unikatową – na długie lata.

 

 

Materiał partnera

Pozostałe