Tczew chce być objęty biletem metropolitarnym

  • 14.02.2020, 09:05
  • redakcja
Tczew chce być objęty biletem metropolitarnym W. Mocny

Podziel się:

Oceń:

TCZEW. Jeszcze w tym roku, w ramach Obszaru Metropolitalnego Gdańsk Gdynia Sopot, będzie funkcjonował zintegrowany bilet na środki transportu publicznego. W pierwszym etapie nie obejmie on jednak wszystkich zainteresowanych gmin, w tym Tczewa.

Początkowo wspólny bilet zostanie wprowadzony w gminach należących do Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej, a więc znajdujących się na trasie od Pruszcza Gd. po Wejherowo Bilet będzie obowiązywał w Gdańsku, Gdyni, Sopocie oraz gminach Pruszcz Gdański, Kolbudy, Żukowo, Szemud, Kosakowo, Rumia, Reda, Luzino, Wejherowo. Koszt wspólnego biletu uprawniającego do korzystania z komunikacji miejskiej oraz połączeń kolejowych SKM, PKM, Polregio na tym obszarze to 150 zł miesięcznie (bilet ulgowy – 75 zł).

 

Miasto Tczew chce włączyć się do projektu, wymaga to jednak szczegółowych ustaleń. Z uwagi chociażby na odległość od Trójmiasta, taryfa nie byłaby taka sama jak w przypadku gmin należących do MZKZG.

 

- Jestem zwolennikiem idei wspólnego biletu, ale na warunkach akceptowanych przez nas. Skoro idea wspólnego biletu wyprzedza wprowadzenie e-biletu planowanego w całej Metropolii, Tczew nie może stać z boku. Oczekuję na podjęcie rozmów dotyczących warunków finansowych naszego udziału w tym przedsięwzięciu – mówi Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa.

 

 

Opr. (tomm)/Serwis Samorządowy PAP

html_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe