Mezoterapia ratunkiem dla zmęczonej skóry

  • 11.02.2020, 13:00
  • drmarcinnowak.pl/
Mezoterapia ratunkiem dla zmęczonej skóry

Podziel się:

Zmęczona, szara, z oznakami starzenia się i bliznami skóra – to właśnie w takich przypadkach, mezoterapia potrafi zdziałać cuda! Dzięki tej metodzie, możemy uzyskać skórę odżywioną, pełną blasku i jędrności, gotową na wszelkie wyzwania dnia. Jakie dobrodziejstwa niesie ze sobą ta terapia i jak wygląda sam zabieg?

Mezoterapia – dla kogo?

Mezoterapia igłowa jest metodą leczenia polecaną tym osobom, które chcą znacząco poprawić kondycję swojej skóry, ujędrnić ją i zmniejszyć oznaki starzenia się, takie jak zmarszczki. Będzie to także skuteczna metoda w walce z rozstępami oraz bliznami i cellulitem. Mezoterapia igłowa ma także pozytywny wpływ na porost włosów, więc jeśli zmagamy się z problemem łysienia, będzie stanowić dla nas wspaniałą odpowiedź.

Jakie są przeciwwskazania?

Jak w przypadku wielu innych zabiegów, tak i tutaj występują pewne przeciwwskazania, które mogą zdyskwalifikować nas z wykonania tego zabiegu. Są to przede wszystkim:

  • ciąża i okres karmienia piersią;
  • infekcje skórne;
  • choroba nowotworowa;
  • cukrzyca;
  • przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi;
  • skłonności do powstawania blizn.

W każdym wypadku, należy skonsultować się z lekarzem i omówić konkretne przeszkody. Więcej szczegółów znajdziesz pod adresem https://drmarcinnowak.pl/oferta/mezoterapia-iglowa/.

Źródło: Unsplash

Jak wygląda zabieg?

Mezoterapia igłowa polega na wprowadzeniu bezpośrednio do głębszych warstw skóry substancji aktywnych, które to skutecznie nawilżają, odżywiają i ujędrniają skórę. Preparat zostaje wprowadzony za pomocą mikronakłuć.

Dla osób cierpiących na zaburzenia krzepliwości krwi lub zmagających się z nadwrażliwością na ból, proponuje się mezoterapię bezigłową. Ta metoda jest bezbolesna i świetnie sprawdza się u pacjentów, którzy z jakichś względów, nie chcą lub nie mogą skorzystać z igieł. Dzięki specjalnemu urządzeniu, wykorzystującemu fale radiowe, składniki aktywne wprowadzane są bezpośrednio do głębokich warstw skóry bez naruszenia jej komórek.

Aby uzyskać jak najlepsze efekty, zabieg ten wykonuje się w seriach (ich liczbę ustala się w oparciu o kondycję naszej skóry), wykonywanych w odstępach 2-tygodnowych. Po zakończeniu terapii, zaleca się wykonywanie tak zwanych zabiegów przypominających, w częstotliwości raz na pół roku.

Po zabiegu

Po wyjściu z gabinetu medycyny estetycznej, należy unikać wystawiania skóry na bezpośrednie działanie słońca (przez co najmniej 48 godzin od poddania się mezoterapii). Skóra może być nadwrażliwa, dlatego zaleca się jej delikatną pielęgnację – zrezygnowanie z drażniących kosmetyków i szorstkich ręczników.

Czy warto?

Mezoterapia jest skuteczną metodą leczenia, znacząco wpływającą na kondycję naszej skóry, dlatego jest tak bardzo lubiana wśród pacjentów na całym świecie. Przynosi wiele korzyści, jest małoinwazyjna, szybka i bezpieczna. Naszym zdaniem – warto!

drmarcinnowak.pl/

Pozostałe