Ogród w domu

  • 20.01.2020, 08:11
  • ogrodowysalon.pl
Ogród w domu

Podziel się:

Kiedy za oknem deszcz, wiatr i zima często chcielibyśmy się przenieść do tych radosnych, ciepłych momentów spędzonych w ogrodzie. Co zrobić kiedy w grudniu poczujemy silną potrzebę otoczenia się roślinami i ciepłem a na wymarzone wakacje nie możemy sobie pozwolić? Oto kilka prostych trików na stworzenie ogrodu w mieszkaniu.

Prawdziwy Ogrodowy Salon

Najłatwiejszym sposobem na stworzenie tropikalnej atmosfery, nawet w małym mieszkaniu jest zawieszenie doniczek z roślinami. Możesz postawić na standardowe rozwiązanie i zamontować je na ścianie w specjalnych koszyczkach. Jesteś nieco bardziej szalony i uwielbiasz niestandardowe rozwiązania? Powieś je na suficie do góry nogami. Będziesz potrzebował do tego specjalnej doniczki, która umożliwia podlewanie bez kapiącej na głowę wody i bez wypadającej ziemi. Łatwo ją powiesisz, szybko podlejesz rośliny, a efekt z pewnością zaskoczy niejednego gościa.

Drugie życie

Jeżeli lubisz egzotyczne klimaty i przy okazji masz trochę za dużo kubków, filiżanek czy garnków to możesz stworzyć swój własny mini ogródek. Wystarczy odrobina ziemi i sukulenty. Sprawdzą się w każdym mieszkaniu. Nie trzeba o nie jakoś specjalnie dbać. Wystarczy podlać raz na jakiś czas. Świetnie prezentują się na parapecie czy szafkach. Ten niecodzienny pomysł możesz wykorzystać również podczas różnych okazji. Taka forma prezentu z pewnością jest ciekawsza i oryginalna. Większe rośliny możesz posadzić do metalowych wiaderek a nawet czajnika.

 

Las w szkle

Coraz więcej osób łapie ten trend i zachwyca się zamkniętymi w wielkich słoikach roślinami. Każdego dnia możesz obserwować jak rozwijają się sadzonki. Dzięki specjalnemu podłożu nie trzeba go często podlewać, szybko go przestawisz w inne miejsce, kiedy będziesz chciał nieco zaaranżować wnętrze.

 

Kawa z kwiatkiem

Jeżeli nie chcesz kupować roślin do domu, zawsze możesz wybrać się w miejsce, w którym będzie ich pełno. Zorientuj się czy w Twoim mieście jest na przykład palmiarnia albo ogród botaniczny. Warto także rozejrzeć się za jakąś kawiarnią czy miejscem, gdzie możesz spokojnie usiąść i zrelaksować się z dala od mrozu. Za to w cieple, z aromatyczną kawą lub herbatą. W takich restauracjach czy kawiarniach zwykle można usiąść wygodnie na meblach, które idealnie pasują do ogrodu https://www.ogrodowysalon.pl/meble-do-restauracji. Dzięki temu poczujesz się jak na tarasie w letni dzień.

Jeżeli minimalistyczne ogródki w domu Cię nie interesują możesz po prostu postawić na palmę, która będzie sięgała aż do sufitu. Na rynku można znaleźć wiele ciekawych rozwiązań do domów, z którymi stworzysz wspaniałe, zielone miejsce. Niestandardowym akcentem może być postawienie na meble ogrodowe (https://www.ogrodowysalon.pl/nowoczesne-meble-ogrodowe) zamiast tradycyjnych salonowych. Utrzymane w ten sposób wnętrze staje się bardziej interesujące. Sprawdzi się idealnie u osób, które lubią niecodzienne rozwiązania i niespotykane aranżacje.

ogrodowysalon.pl

Pozostałe