Sąd Okręgowy podtrzymał wyrok w sprawie tzw. afery plakatowej

  • 13.01.2020, 15:49
  • Wawrzyniec Mocny
Sąd Okręgowy podtrzymał wyrok w sprawie tzw. afery plakatowej SO w Gdańsku

Podziel się:

Oceń:

Dzisiaj o godz. 11.00 miało miejsce ogłoszenie wyroku apelacyjnego w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w sprawie tzw. afery plakatowej, która odbywała się z oskarżenia publicznego za sprawą prokuratora. Przedmiotem odwołania był wyrok uniewinniający prezydenta Tczewa Mirosława Pobłockiego od zarzutów karnych, wydany przez Sąd Rejonowy w Malborku. Sąd Okręgowy w Gdańsku podtrzymał wyrok I instancji.

A zatem sędzia uznał apelację za bezzasadną.

W związku z podtrzymaną apelacją w sprawie karnej na podstawie odwołania do wyroku Sądu Rejonowego w Malborku z 30 lipca 2019 r, zgłoszonego przez prokuratora oraz oskarżyciela posiłkowego, który występuje jako osoba prywatna przeciwko wyrokowi uniewinniającemu prezydenta Tczewa Mirosława Pobłockiego, jak się dowiedzieliśmy, prokurator złoży w trybie nadzwyczajnym skargę kasacyjną do Sądu Najwyższego.

 

Przypomnijmy. Sprawa oskarżenia prezydenta Tczewa zaczęła się w 2015 r. od umieszczenia plakatu na słupie ogłoszeniowym przy Urzędzie Miejskim w Tczewie. Plakat przedstawiał prezesów miejskich spółek i prezydenta Pobłockiego w roli świętego Mikołaja, który to miał obdarowywać prezesów hojnymi premiami. Prezydent Pobłocki wystąpił do komendanta Straży Miejskiej z wnioskiem o udostępnienie nagrania z miejskiego monitoringu. Prezydent został oskarżony o to, że bezprawnie posłużył się nagraniami oraz, że przekazał je nieuprawnionym osobom oraz za bezprawne udostępnienie danych osobowych mieszkańców. Nagranie stanowiło dowód w sprawie...

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
KASTA
KASTA 17.01.2020, 16:37
Juz wkrotce w TVP INFO w programie "KASTA" wystąpi sami wiecie kto.... MIRO !!!
prokurator - prezydent
prokurator - prezydent 16.01.2020, 18:13
jestem ciekawy czy jesteście w stanie wypić m*cz swojego pana w zamian za miskę?
ksawery
ksawery 16.01.2020, 23:05
W twoim wypaczonym mózgu nie ma szans zagościć refleksja, że pracowników 'pana" jest kilkuset (i to z rodzinami), to z ciebie śmieje się większość mieszkańców Tczewa. Asperger? Na szczęście masz brata i niejaką Barbarę S. Oni cię rozumieją
polna
polna 16.01.2020, 00:08
Najnowszy przekaz pieniacza ZU jest taki, że to nie on, to prokurator przegrał z Pobłockim, hahahaha. A kiedy będziesz przepraszał Fornalika?
Szwager Macidja.
Szwager Macidja. 18.01.2020, 09:53
Calkowita racja. Prokurator wystapil przeciwko pobłockiemu a nie ZU. Kłamiesz bo chcesz oczernić bylego radnego. Akcja plakatowa bardzo mi sie podobała. Teraz wiem ile zarabiają prezesi i jakie nagrody dostają. Oj dlugo pamietacie tego ZU.
ja i ja
ja i ja 18.01.2020, 16:05
Takie bzdety to ty wmawiaj rodzinie. Prokurator zrobił to wraz z oskarżycielem posiłkowym TU i na wasze skomlenie. Kompromitacja
MM
MM 15.01.2020, 12:49
Zbysiu, odstaw co tam pobierasz i szukaj roboty.
Michaś Sługa
Michaś Sługa 18.01.2020, 09:55
Bollinnalinasięwygina. Ulong ulongiem pozostanie.
Przy***sy prezia w akcji
Przy***sy prezia w akcji 15.01.2020, 06:33
BoLLinaLinasięwygina.
ja
ja 14.01.2020, 12:21
https://www.tvp.info/46186737/bede-sie-o-niego-bil-kua-do-konca-zycia-sad-uniewinnil-prezydenta-tczewa?fbclid=IwAR0oSs8QiNJZThoaPK2-Vcn8D04zc2c8-1EB0QF1oEXkJaWGPcIgcFymktc
tak
tak 14.01.2020, 12:03
https://l.facebook.com/l.***?u…
ja
ja 14.01.2020, 09:18
Pomijając wszystko za i przeciw, wniosek nasuwa się jeden. Demokracja tylko dla wybranych, którzy mogą inwigilować i zastraszać obywateli w tym przypadku mieszkańców.
ksawery
ksawery 14.01.2020, 00:07
Jaka szkoda, będzie znowu bulił i przepraszał.. A tak Zbysiu z bratem zapraszali na salę rozpraw.
Nojmen nojmen !!!
Nojmen nojmen !!! 15.01.2020, 06:29
Prokurator postawil prezydentowi Poblockiemu zarzuty ale sąd go uniewinnił Macieju. Idz Panu wylizać czoło
strażak
strażak 13.01.2020, 18:04
Zanosi się na dym!
ksawery
ksawery 14.01.2020, 00:10
Nikt już się tymi twoimi "dymami" donosicielsko podsłuchowymi nie jara. Uderzają tylko w ciebie, Zbysiu, nikt normalny nie dopuści cię do siebie bliżej niż na 1000m.
Maciej i Michaś
Maciej i Michaś 15.01.2020, 06:31
Wyszkoleni sa. Jeden kekarz dostal wyrok za wałki z niepełnosprawnością a informatyk tak dlugo kopal az wykopal swego szefa

Pozostałe