Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od rana gra w Tczewie i okolicach. Ponad 200 wolontariuszy w samym Grodzie Sambora

  • 12.01.2020, 11:08
  • Wawrzyniec Mocny
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od rana gra w Tczewie i okolicach. Ponad 200 wolontariuszy w samym Grodzie Sambora Materiały organizatorów

Podziel się:

Oceń:

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Tczewie rozpoczęła się już o godz. 5.00 wyruszeniem wolontariuszy na ulice Tczewa z puszkami na datki. Najwięcej wolontariuszy spotkaliśmy po niedzielnych mszach świętych oraz w miejscach najczęściej uczęszczanych przez tczewian: na Bulwarze Nadwiślańskim, pl. Hallera.

Tegoroczny finał organizowany jest na rzecz wsparcia medycyny zabiegowej dzieci. Organizatorzy mówią też o zbieraniu datków na rzecz zakupu najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia najmłodszych potrzebujących różnego rodzaju operacji.

Przede wszystkim wsparcie otrzyma chirurgia ogólna, kardiochirurgia oraz neurochirurgia. Tylko na ulicach Tczewa znajdzie się ok. 230 wolontariuszy.

Podczas finału w Tczewie w Zespole Szkół Ekonomicznych będzie można wylicytować serca przygotowane przez pracowników z hali mechanicznej Flex – Poland oraz torby RenaultSport przekazanej przez “Legendarna Gościnność" Renault Adamowscy.

 

Ale serduszka orkiestrowe pojawią się także w gminie Tczew, Subkowy oraz Gniew. W Gniewie sztaby zorganizowane są w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji oraz w Gminny Zespole Szkół, a w gminie Subkowy – tradycyjnie w podstawówce w Małej Słońcy oraz w Domu Kultury w Subkowach.

 

A tak przedstawia się program wydarzeń WOŚP w ZSE w Tczewie:

Wystąpią:

Gwiazda imprezy TEDE godz. 22.30 (B.R.O, Elwira Mejk, Gosia Andrzejewicz godz. 18.15 – 19.15, Soleo, Ronnie Ferrari, Antony Esca oraz Gesek.

Imprezę umilą takie atrakcje jak TikTok Show, Fotobudka, DJ New Year. Będzie możliwość skorzystania z usług profesjonalnych barberów i tatuażystów itp.

Finał poprowadzą Marcin Szesza oraz Robert Puzdrowski. Licytacje i konkursy w ekonomiku będą odbywały się od godz. 15.00.

 

 

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe