Służby zabezpieczą WOŚP. Poradnik dla wolontariusza WOŚP. Jak zadbać o własne bezpieczeństwo?

  • 11.01.2020, 07:30
  • redakcja
Służby zabezpieczą WOŚP. Poradnik dla wolontariusza WOŚP. Jak zadbać o… Fundacja WOŚP

Podziel się:

Oceń:

Policjanci 28. raz będą czuwali nad bezpieczeństwem kwestujących wolontariuszy i tych wszystkich, którzy będą wspierali WOŚP. Mundurowi zadbają również o bezpieczeństwo osób, którzy będą uczestniczyć w imprezie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulicach pojawi się więcej policjantów z różnych pionów. Przypominamy o tym, że w przypadku gdy będziemy świadkami sytuacji wymagającej interwencji policjantów, alarmujmy ich, dzwoniąc pod bezpłatny numer telefonu 112.

Już od wielu lat, na początku stycznia policjanci przygotowują się do zabezpieczenia Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulicach w powiecie tczewskim pojawi się więcej policjantów. W zapewnienie bezpieczeństwa kwestujących i mieszkańców zaangażowani zostaną kryminalni, funkcjonariusze prewencji oraz ruchu drogowego. Ci ostatni będą dbali przede wszystkim o bezpieczeństwo użytkowników dróg oraz płynność ruchu na ulicach podczas imprez, które w tym dniu będą organizowane na terenie powiatu.

 

 

- Od grudnia ubiegłego roku tczewscy policjanci nawiązali kontakt z organizatorem tegorocznego finału w celu ustalenia zasad współpracy oraz kierunków działań mających zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom oraz kwestującym wolontariuszom – informuje asp. Sztab. Dawid Krajewski, rzecznik prasowy Komendy powiatowej Policji w Tczewie. - Ponadto mundurowi są w stałym kontakcie z przedstawicielami oddziałów tczewskiego sztabu WOŚP, z którymi na bieżąco wymieniane są informacje mogące mieć wpływ na bezpieczeństwo uczestników Wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy.

 

 

Od 6 do 9 stycznia tego roku policjanci z powiatu tczewskiego uczestniczyli również w odprawach z udziałem sztabu WOŚP i osobami, które będą zajmowały się kwestowaniem. W spotkaniach tych brało udział blisko 200 wolontariuszy. Ponadto policjanci przygotowali kilka porad dla darczyńców i wolontariuszy WOŚP.

 

Porady dla darczyńców Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy:

 

Każdy z wolontariuszy będzie wyposażony w identyfikator imienny ze zdjęciem, który musi zawierać m.in. numer zbiórki, hologram, pieczątkę, adres wolontariusza. Identyfikator musi być wypisany czytelnie. Zdjęcie musi być wyraźne, a wizerunek osoby na zdjęciu powinien odpowiadać wyglądowi wolontariusza;

Każdy wolontariusz musi nosić swój identyfikator w widocznym miejscu;

Skarbonka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy powinien znajdować się wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego, który widnieje na identyfikatorze.

Jeśli będą mieli Państwo podejrzenie, że ktoś podszywa się pod wolontariusza WOŚP i posługuje się podrobionym identyfikatorem lub podejrzanie wyglądającą puszką, prosimy mieszkańców o kontakt z Policją (numer telefonu alarmowego 112) lub strażą miejską (numer telefonu alarmowego 986).

Prosimy również o wszelkie informacje dotyczące podejrzanych zachowań napotkanych osób, które zagrażają bezpieczeństwu wolontariuszy i osób uczestniczących w imprezach organizowanych w tym dniu.

 

Porady dla wolontariuszy:

 

Prowadźcie zbiórkę pieniędzy w bezpiecznych miejscach: centrach handlowych, w których zatrudnieni są pracownicy ochrony, głównych ciągach komunikacyjnych; miejscach dobrze oświetlonych miejscach, w których występuje duże natężenie ruchu pieszych, miejscach objętych monitoringiem kamer, itp.

Nie prowadźcie zbiórek w miejscach mało uczęszczanych, na źle oświetlonych ulicach,

Unikajcie prowadzenia zbiórek pieniędzy samodzielnie. W grupie jest zawsze bezpieczniej!!! Starajcie się zapewnić sobie towarzystwo innych wolontariuszy, a jeżeli to możliwe, opiekę osób dorosłych.

Szczególnie ważne jest, abyście wracając do Waszego sztabu, po zakończeniu zbiórki pieniędzy, poruszali się w grupie, korzystajcie z pomocy Waszych znajomych, bliskich.

Jeżeli będziecie tego potrzebowali, zwracajcie się o pomoc do Policji (numer telefonu alarmowego 112) lub straży miejskiej (numer telefonu alarmowego 986).

Wszystkim wolontariuszom życzymy pełnych puszek, życzliwości przechodniów i bezpiecznego powrotu do swoich sztabów WOŚP!

 

html_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe