Brzydko pachnący problem z eko – szambem. Mieszkańcy żądają rozwiązania problemu ściekowego...

  • 12.12.2019, 11:47
  • Wawrzyniec Mocny
Brzydko pachnący problem z eko – szambem. Mieszkańcy żądają rozwiązania…

Podziel się:

Oceń:

GM. TCZEW. Pozornie wszystko wydaje się w porządku. Piękny poniemiecki zabytkowy pałac w Łukocinie. Widać dobrze, że niedawno odnowiono wspaniały zabytek. Do tego zadbane mieszkania i oczyszczalnia z nowoczesnymi instalacjami. Niestety ten ostatni element nie jest dokładnie taki jak się prezentuje na zewnątrz. Ekologiczne szambo zdążyło dać się we znaki 30 osobom (9 rodzin) mieszkającym w pałacu, a raczej obecnie zabytkowej kamienicy. Smród i ciągłe problemy z kanalizą – ot codzienność tutejszych rodzin.

Zbliżają się święta i rodziny chciałyby je spędzić nie martwiąc się o podstawy. Wolałyby z pewnością aby z mieszkań czuć było zapach świątecznego piernika i upieczonego karpia niż smród przydomowego szamba, a niestety tak jest obecnie przykra rzeczywistość.

 

Interwencje nie poskutkowały...

Gdy z mieszkańcami się spotkaliśmy panowała smutna atmosfera. Widać, że wszyscy są już zmęczeni przeciągającą się sytuacją.

- Próbowaliśmy interweniować w gminie, ale nic to nie dało. Coś tam próbowali robić, ale nic to nie dało – mówi Emilia Jaskulska, która mieszka w pałacu z rodziną. - Śmierdzi nie tylko z toalet, ale i od naszych ubrań. Wstydzimy się jechać na zakupy do Tczewa przesiąknięci tym smrodem! Kiedy urzędnicy w końcu coś z tym zrobią?

 

Fakt uciążliwego zapachu potwierdzili nam inni mieszkańcy m.in. Katarzyna Cieslińska i Roman Pruszak. Ale na problem wskazywali także inni lokatorzy, którzy przyszli na nasze spotkanie w jednym z mieszkań kamienicy.

 

Jak to się zaczęło?

Przed laty mieszkańcy kamienicy dysponowali standardowym szambem. Nie było z nim większych problemów. Wszystko funkcjonowało w miarę dobrze. W 2017 r., jak mówili nam lokatorzy oddano do użytku, nową tzw. ekologiczną przydomową oczyszczalnię. Odkąd funkcjonowała usterki zdarzały się często. Ostatnia poważna awaria miała miejsce ok. 2 miesiące temu.

 

Gmina Wiejska Tczew już podjęła pewne kroki, by zaradzić tej sytuacji w tej sprawie kontaktowano się m.in. z firmą – wykonawcą opisywanej inwestycji. Więcej w najnowszym nr Gazety Tczewskiej.

 

(…)

Tekst i fot.

Wawrzyniec Mocny

 

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (14)


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Nieobecna
Nieobecna 15.12.2019, 17:19
Ja widzialam dokument że obiekt jest niezdatny do użytkowania. No ale pewnie jakiś przy***s nowej władzy w gminie wydał opinię pozytywną. Ciekawe co powie nadzór jak zacznie sprawdzać nieruchomość. Odnowiona elewacja to nie wszystko.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 15.12.2019, 11:02
Pewnie,że jego wina. Ale on się wszystkiego wyprze. Winę zrzuci na poprzednią władzę. Pamiętajmy,że był radnym i to on uchwalał na co kasą idzie
Gosia
Gosia 13.12.2019, 16:51
Straszna historia i to prze świętami. Współczuję tym ludziom. Trzymajcie się będzie db.
Młody G
Młody G 12.12.2019, 14:27
Wina Pana Austniaka nic się nie interesuje przed wyborami na każdym zebraniu był co to on nie będzie robił.

Pozostałe