Wypłaty z kart Mevo uwzględnione do 22 listopada! Nie ma operatora Mevo! Nextbike upadł...

  • 05.12.2019, 15:20
  • Wawrzyniec Mocny
 Wypłaty z kart Mevo uwzględnione do 22 listopada! Nie ma operatora Mevo! Nextbike upadł... W. Mocny

Podziel się:

Oceń:

Tuż przed zamknięciem bieżącego numeru Gazety Tczewskiej natrafiliśmy na bardzo istotny komunikat z firmy Nextbike. Firm zapowiada nic innego jak upadłość, a oprócz tego zapowiada, że część użytkowników Mevo, „(...)których wypowiedzenia zostały przeanalizowane i uwzględnione do 22 listopada br, otrzymała tego dnia zwrot środków ze swoich kont w systemie Mevo.(...)”. Chodzi oczywiście o kolejny głośny wątek w sprawie serialu z publicznym rowerem metropolitarnym.

Poniżej pełna treść komunikatu:

„Część użytkowników roweru Metropolitalnego Mevo, których wypowiedzenia zostały przeanalizowane i uwzględnione do 22 listopada br, otrzymała tego dnia zwrot środków ze swoich kont w systemie Mevo. Tego samego dnia do sądu został złożony wniosek o ogłoszenie upadłości spółki NB Tricity. Oznacza to, że dalsze zobowiązania tej spółki będą rozpatrywane i regulowane w odpowiedniej procedurze, zgodnie z przepisami prawa upadłościowego – poinformował Zespół Komunikacji Nextbike.

Pytanie czy wszyscy użytkownicy systemu Mevo otrzymają zwroty swoich wkładów pieniężnych. Skoro wypowiedzenia użytkowników przyjmowano tylko do 22 listopada, to być może niektórzy zwyczajnie nie zdążyli tego zrobić. I niestety dokładnie to wynika z dalszej treści, które upublicznia firma. Te osoby, które nie zdążyły tego zrobić niestety będą musiały dochodzić swoich roszczeń w trybie procesu upadłościowego firmy. Droga upadłościowa oznacza, że także szereg spraw spornych pomiędzy Gdańskim Obszarem Metropolitarnym, firmą NB Tricity będzie rozstrzygana na drodze sądowej.

Więcej możemy dowiedzieć się na stronie nextbike w zakładce Mevo.

 

W rozwinięciu informacji prasowej na stronie czytamy:

„Część użytkowników roweru Metropolitalnego Mevo, których wypowiedzenia zostały przeanalizowane i uwzględnione do 22 listopada 2019, otrzymała tego dnia zwrot środków z ich kont w systemie Mevo. Tego samego dnia do sądu został złożony wniosek o ogłoszenie upadłości spółki NB Tricity. Oznacza to, że dalsze zobowiązania tej spółki będą rozpatrywane i regulowane w odpowiedniej procedurze, zgodnie z przepisami prawa upadłościowego.

Zwrócone zostały środki z kont klientów, których wartość w dniu wypowiedzenia umowy przekraczała saldo 0 zł. Odnośnie do wszystkich pozostałych osób, które złożyły lub złożą formalnie poprawne wypowiedzenie umowy, decyzje w sprawie zwrotu środków będą podejmowane w postępowaniu upadłościowym, tak jak w odniesieniu do wszystkich innych zobowiązań spółki NB Tricity. (...)”

 

(…)

 

 

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (3)


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
rowwrzysta
rowwrzysta 11.12.2019, 12:51
No i kolejny raz klienci kolejnej niezwykłej karty poczekają sobie na kaskę. A firma zadowolona - upadła i nima.
Przemus
Przemus 06.12.2019, 07:25
Teraz to sobie pojedziemy...

Pozostałe