Włamanie do urzędu i wpadka włamywacza recydywisty

  • 29.11.2019, 18:00
  • Wawrzyniec Mocny
Włamanie do urzędu i wpadka włamywacza recydywisty KPP Tczew

Podziel się:

GM. PELPLIN. Policjanci zatrzymali 24-letniego mieszkańca powiatu tczewskiego, którego podejrzewali o włamanie się do jednego z urzędów. Według policyjnych ustaleń sprawca wypchnął drzwi wejściowe do budynku, a następnie próbował ukraść wartościowe przedmioty. Dodatkowo według ustaleń śledczych zatrzymany mieszkaniec powiatu tczewskiego miał związek z włamaniem do sklepu, skąd ukradł pieniądze. Okazało się, że mężczyzna już wcześniej był już karany za te przestępstwa.

26 listopada br. policjanci z Komisariatu Policji w Pelplinie otrzymali zgłoszenie o włamaniu do jednego z urzędów. Do zdarzenia miało dojść w nocy. Jak ustalili mundurowi sprawca najpierw wypchnął drzwi wejściowe do budynku, a następnie próbował ukraść wartościowe przedmioty. Śledczy zajmujący się tym zdarzeniem dowiedzieli się, że sprawca pomimo wyrwania zamków w biurku oraz szafce nic nie ukradł. Stróże prawa przyjęli zawiadomienie o popełnionym przestępstwie oraz podczas oględzin miejsca zdarzenia zabezpieczyli ślady.

 

Dzień później na podstawie wcześniejszych czynności funkcjonariusze ustalili i zatrzymali 24-letniego mieszkańca powiatu tczewskiego, którego podejrzewali o to przestępstwo. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Śledczy ustalili, że zatrzymany 24-latek był już zatrzymywany za takie przestępstwa. Dodatkowo okazało się, że mieszkaniec powiatu tczewskiego ma związek z włamaniem do jednego ze sklepów na terenie powiatu, skąd ukradł metalową kasetkę z pieniędzmi. Śledczy ustalili, że 24-latek popełnił te czyny w warunkach recydywy, gdyż był już wcześniej karany za te przestępstwa.

 

Wczoraj policjanci doprowadzili zatrzymanego mężczyznę do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem oraz usiłowania kradzieży z włamaniem, za co sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt.

 

Za te przestępstwa w warunkach recydywy grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

 

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)


Pozostałe