Bez prawa jazdy wpadł autem do rowu. W samochodzie było aż 10 osób.

  • 04.11.2019, 12:13
  • KPP Tczew
Bez prawa jazdy wpadł autem do rowu. W samochodzie było aż 10 osób. fot. KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na drodze krajowej nr 91 w powiecie tczewskim.

Ze wstępnych  ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący oplem zafira uderzył w  wysepkę rozdzielającą pasy jezdni, a następnie wpadł do rowu. W trakcie  policyjnych czynności okazało się, że 21-letni kierowca nie miał  uprawnień do kierowania, a samochodem podróżowało niedopuszczalna liczba  osób. Do szpitala trafiła jedna pasażerka z samochodu uczestniczącego w  zdarzeniu. Mundurowi wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia oraz  apelują do kierowców o ostrożność i jazdę zgodną z przepisami ruchu  drogowego.

W miniony piątek (1 listopada br.) po godzinie 8.00 oficer dyżurny  tczewskiej policji odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym, który miał się wydarzyć na drodze krajowej nr 91 w miejscowości Miłobądz. Przyjmujący  zgłoszenie policjant natychmiast skierował w to miejsce funkcjonariuszy z  wydziału ruchu drogowego oraz policjantów z wydziału  dochodzeniowo-śledczego. Jak wstępnie ustalili na miejscu pracujący stróże prawa, do zdarzenia doszło, gdy 21-letni kierowca  opla zafiry jadąc drogą krajową nr 91 w kierunku Tczewa, stracił  panowanie nad samochodem, uderzył w wysepkę rozdzielającą pasy jezdni, a  następnie wpadł do rowu. Technik kryminalistyki sporządził dokumentację fotograficzną i wykonał szkic sytuacyjny. Mundurowi zbadali stan  trzeźwości kierującego oplem, który był trzeźwy. Okazało się, że  21-letni obywatel Rumunii kierujący oplem nie miał uprawnień do  kierowania samochodami, a samochodem podróżowało 10 osób. Jest to  niedozwolona ilości osób w tym pojeździe. Funkcjonariusze zatrzymali  dowód rejestracyjny od zafiry z uwagi na uszkodzenia powypadkowe.  Samochód odholowano na policyjny parking. W wyniku tego zdarzenia jedna  pasażerka z obrażeniami niezagrażającymi życiu trafiła do szpitala.  Mundurowi wyjaśniają okoliczności tego wypadku drogowego.

 Apelujemy do kierowców o rozwagę i jazdę zgodną z przepisami ruchu  drogowego. Dostosujmy prędkość do panujących warunków na drodze. Zmiana  aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu – niestety wielu  kierowców o tym zapomina – a to może być przyczyną wielu tragedii.

fot. KPP Tczew

KPP Tczew

Zdjęcia (2)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ja nie Rumun
Ja nie Rumun 04.11.2019, 12:22
Deportowac

Pozostałe