Tczewscy artyści w Luwrze

  • 30.10.2019, 07:28
  • Fabryka Sztuk
Tczewscy artyści w Luwrze Fot. z archiwum Jarosława Kukowskiego

Podziel się:

Oceń:

W październikowy weekend, 18-20 października, grupa artystów związanych z Tczewem uczestniczyła w niecodziennym wydarzeniu.

Jarosław Kukowski i jego uczniowie: Ewa Kukowska oraz Piotr Lemke zostali wytypowani przez Fundację Art.Hanza, by reprezentować Polskę w przeglądzie malarstwa odbywającym się w paryskim Luwrze. Ogromne przestrzenie wystawiennicze przypominały miasto sztuki ze swoimi uliczkami realizmu, ekspresjonizmu czy abstrakcji. Oprócz prac francuskich twórców pojawiły się obrazy artystów z całego świata, m.in. z USA, Meksyku, Rosji, Japonii czy Chin. Zainteresowanie zwiedzających było ogromne. Artyści mogli nawiązać kontakty z innymi malarzami i właścicielami galerii. Obrazy tczewian zostały dostrzeżone już pierwszego dnia. Paryska galeria zamierza je wyeksponować, oczywiście po uzupełnieniu kolekcji, najprawdopodobniej w listopadzie. Z kolei francuscy artyści zadeklarowali chęć wystawienia swoich prac w Tczewie czy wzięcia udziału np. w plenerach malarskich. Jak widać na zdjęciach, tczewianom towarzyszyła sympatyczna maskotka Fabryki Sztuk.

Jarosław Kukowski, światowej sławy surrealista, zaprezentował malarstwo nawiązujące ideowo do abstrakcji. Obok nowej serii „Dotyk człowieka” pojawił się monumentalny zegar. Artysta podkreśla, że w najbliższym czasie chciałby skupić się na tworzeniu w zaciszu pracowni, ale prezes Art.Hanzy Eugeniusz Wiszniewski już szykuje kolejne przedsięwzięcia kulturalne. W planach wystawa w Szwajcarii i Nowym Jorku, a więc przed Kukowskim nie tylko praca twórcza, ale sporo spraw organizacyjnych. Życzymy powodzenia.

Fot. z archiwum Jarosława Kukowskiego

Fabryka Sztuk

Zdjęcia (6)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe