Sambor pokonuje Jezioraka Iławę (ZDJĘCIA)

TCZEW W sobotnim spotkaniu 4 kolejki II ligi piłki ręcznej mężczyzn Sambor Latocha Agropom Tczew podejmował ITS Jeziorak Iława.
Sambor Latocha Agropom Tczew - ITS Jeziorak Iława 28:22

Autor: fot (tt)

Pierwsze minuty meczu nie były najlepsze w wykonaniu tczewskich szczypiornistów. Duży w tym jednak udział miał także bramkarz z Iławy. Rzuty albo nie szły w światło bramki albo bronione były przez Marcina Proroka. Jeziorak w 4. minucie prowadził 2:0, by w 9. minucie 5:2. Kolejne minuty to przebudzenie Sambora, który wreszcie pokazał wysoką skuteczność akcji ofensywnych. Trzy bramki Michała Chyły i jedna Aleksa Jączyńskiego wyprowadziła gospodarzy na jedno punktowe prowadzenie 6:5. Do 25. minuty mecz był niezwykle wyrównany i raz jedna, raz druga drużyna uzyskiwała jednobramkowe prowadzenie. W końcówce pierwszej połowy trzy bramki z rzędu dały Samborowi dwie bramki przewagi. którą do 30. minuty powiększył o jedno oczko na 15:12.

Po zmianie stron tczewianie nadal utrzymywali delikatną przewagę punktową. Kolejne bramki dorzucał Michał Chyła i po trzech kwadransach prowadzenie 21:19 . W następnych minutach nastąpiło praktyczne rozstrzygnięcie meczu. Pięć bramek w tym dwie zdobyte przez Michała Jędryszka, pozwoliło zwiększyć przewagę aż do 7 bramek. Goście nie byli w stanie odrobić już takiej straty, nie wykorzystując nawet dwóch rzutów karnych.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 28:22. Najwięcej bramek w meczu -11 - dla Sambora zdobył Michał Chyła. Po czterech kolejkach tczewianie zajmują trzecią pozycję w pomorskiej II lidze, tracąc do lidera 2 punkty. W następnej kolejce 19 października Sambor rozegra mecz z liderem II ligi MKS Grudziądz.

Sambor Latocha Agropom Tczew - ITS Jeziorak Iława 28:22 (15:12)

Sambor Latocha Agropom Tczew: Justa (Pytka, Różycki) - Jączyński (3), Chyła (11), Śmiełowski (1), Nastały (3), Szupiluk (1), Jastrzębski, Karnowski (3), Jędryszek (3), Kurczyński (2), Nazimek (1), Czarnecki