Ścieżka rowerowa od Knybawy po Strugę Subkowską [GALERIA ZDJĘĆ]

  • 20.09.2019, 10:26
  • Tekst i fot. Wawrzyniec Mocny
Ścieżka rowerowa od Knybawy po Strugę Subkowską [GALERIA ZDJĘĆ]

Podziel się:

Oceń:

GM. TCZEW. Jadąc rowerem od strony mostu knybawskiego napotkamy jedną wielką budowę trasy rowerowej. Dalej natkniemy się na budowę nowego mostku przez Strugę Subkowską, który zastąpi dawną kładkę. Obie inwestycje o wartości ok. 3,4 mln zł są już na ukończeniu i niebawem połączą się spójnie z rowerową ścieżką miejską.

Inwestycje:„Budowa ścieżki rowerowej oraz miejsca postojowego” umowa opiewa na kwotę ok. 2,7 mln zł, natomiast „Budowa kładki nad Strugą Subkowską” stanowi koszt 647 tys. zł.

Kilka projektów, kilka umów

Powstający obiekt mostowy łączy Tczew (os. Czyżykowo) z Bałdowem bezpiecznie przeprowadzając ruch przy maksymalnym stanie wód obu rzek: Wisły i Strugi Subkowskiej (rzeka Drybok).

W grudniu 2016 r. powstał projekt dla zadania „Wiślana Trasa Rowerowa R-9” - w granicach Gminy Tczew w ramach zadania „Pomorskie Trasy Rowerowe o znaczeniu międzynarodowym R10 i Wiślana Trasa Rowerowa R9”.

W styczniu 2017 r. została zawarta umowa partnerska na rzecz realizacji projektu: „Pomorskie Trasy Rowerowe o znaczeniu międzynarodowym R10 i Wiślana Trasa Rowerowa R9- Partnerstwo Miasta Tczewa”.

W grudniu br. została podpisana umowa o dofinansowanie ww. projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 -2020 odnośnie wsparcia atrakcyjności walorów przyrodniczych na tym terenie. Działanie to zostało współfinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Tekst i fot. Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (14)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe