Apelujemy o przejęcie Mostu Tczewskiego przez Skarb Państwa

  • 13.09.2019, 15:42 (aktualizacja 14.09.2019, 13:06)
  • redakcja
Apelujemy o przejęcie Mostu Tczewskiego przez Skarb Państwa

Podziel się:

Oceń:

TCZEW. Lokalni dziennikarze oraz Społeczny Komitet Odbudowy Mostu apelują do władz państwowych o zajęcie się sprawą Mostu Tczewskiego. Zachęcają oni wraz z Mirosławem Pobłockim, prezydentem Tczewa oraz Mirosławem Augustynem, starostą tczewskim do poparcia petycji zamieszczonej na specjalnej stronie. Jest to apel o utworzenie na bazie mostu oddziału muzeum II wojny światowej.

Akcja tczewskich mediów. Poprzyj petycje do ministerstwa

Tym samym obiekt zostałby przejęty przez Skarb Państwa, a tczewskie starostwo pozbyłoby się problemu, którym nie jest w stanie się skutecznie zająć. W ramach akcji społecznej przy każdej okazji dziennikarze zadają o to pytanie władzom oraz pretendentom do mandatu posła lub senatora.

 

Reforma z mostem w tle

Sprawa remontu Mostu Tczewskiego ciągnie się od 2011 r., a nawet dłużej, bo od przeprowadzenia reformy administracyjnej w 1999 r., w której zabytek przekazano nowopowstałemu starostwu tczewskiemu, którego jak wiemy, nie stać ani na gruntowny remont, ani tym bardziej przebudowę. 

Most niszczał, aż do 2011 r., w którym jego stan techniczny był na tyle fatalny, że postanowiono go zamknąć dla ruchu samochodowego, a nawet pieszego. 

(…) Od lat starostowie prosili przedstawicieli rządu o zajęcie się sprawą. Było wiele pomysłów jak m. in. przejęcie zabytkowego obiektu drogowego przez Skarb Państwa. Decyzję jednak odłożono na bok.

Wicepremier Jacek Sasin oraz wiceszef Ministerstwa Obrony Narodowej Wojciech Kurkiewicz, zapewniali nas o o znajomości problematyki Mostu Tczewskiego.

 

- W Warszawie już wszyscy znamy sprawę mostu tczewskiego, od posłów po pana premiera, a to wszystko za sprawą posła Kazika Smolińskiego, który jest niejako ambasadorem mostu w sejmie. Wiemy, że Tczewianie chcą jego odbudowy, dlatego mamy nadzieję, że uda się to zrobić, bo widzimy, jak jesteście zdeterminowani, zarówno wy, jako mieszkańcy, jak i pan starosta, pan poseł, wszyscy – odpowiedział Jacek Sasin.

 

Petycję możesz poprzeć pod linkiem: https://www.petycjeonline.com/mosttczewski.


 

Więcej w najnowszym numerze Gazety Tczewskiej.

html_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe