Uwaga piesi! Bezpieczny pieszy - wkrótce akcja pomorskich policjantów

  • 08.09.2019, 11:34 (aktualizacja 08.09.2019, 11:41)
  • Wawrzyniec Mocny
Uwaga piesi! Bezpieczny pieszy - wkrótce akcja pomorskich policjantów pixabay

Podziel się:

Oceń:

W najbliższy poniedziałek (9 września) pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Bezpieczny pieszy”. Ich celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów oraz przypomnienie kierującym, że piesi i rowerzyści są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. O tym ostatnim często zapominają kierowcy samochodów.

W najbliższy poniedziałek, 9 września, pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Bezpieczny pieszy”. Ich celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów oraz przypomnienie kierującym, że piesi i rowerzyści są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.

 

Około 40 proc. wszystkich ofiar wypadków drogowych w Polsce stanowią „niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” - piesi. Najczęściej do wypadków z osobami pieszymi dochodzi w obszarze zabudowanym. Poza obszarem zabudowanym zdarzają się najtragiczniejsze w skutkach wypadki drogowe (śmierć na drodze – przyp. red.). Brak oświetlenia, niekorzystanie wbrew obowiązkowi z elementów odblaskowych, nadmierna prędkość, ograniczona widoczność, brawura to najczęstsze przyczyny tragedii...

 

Mundurowi zwrócą szczególną uwagę na wykroczenia, które najczęściej są przyczyną wypadków. Należą do nich nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych, wejście na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, przechodzenie w miejscu zabronionym, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej.

W działaniach wezmą udział patrole zmotoryzowane oraz piesze. Policjantów spotkamy w rejonie przejść dla pieszych oraz w innych miejscach, w których dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń.

 

Żrdóło: KWP w Gdańsku

 

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe