Miodami i ziołami przystań pachnąca cz. 2

  • 16.08.2019, 11:04
  • Marika Wohlert
Miodami i ziołami przystań pachnąca cz. 2 MW

Podziel się:

Oceń:

PELPLIN. Dzień św. Bernarda, patrona Miasta Pelplina, to cykliczne święto przypadające 15 sierpnia. Święty jest patronem pszczelarzy, ziół i runa leśnego, dlatego z okazji jego święta nie zabrakło znakomitych i prozdrowotnych miodów, ziół i darów z lasu. Przystań im. Jana III Sobieskiego na jeden dzień zamieniła się w krainę ziołami i miodem pachnącą.

Nie od dzisiaj wiadomo, że skarby przyrody działają kojąco na ciało i duszę, dlatego na to święto czekają kociewscy miłośnicy miodów, ziół i wyrobów z runa leśnego. Tak jak i w ubiegłym roku, tak i w tym, święto rozpoczęło się od mszy świętej pod przewodnictwem bp. diecezji pelplińskiej Ryszarda Kasyna oraz ks. infułata Tadeusza Brzezińskiego.

(...)

Marika Wohlert

Zdjęcia (47)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe