Miodami i ziołami przystań pachnąca

  • 16.08.2019, 10:40
  • Marika Wohlert
 Miodami i ziołami przystań pachnąca MW Podczas święta pszczelarzy nie mogło zabraknąć ich ambasadorki - Pszczółki Mai.

Podziel się:

Oceń:

PELPLIN. Dzień św. Bernarda, patrona Miasta Pelplina, to cykliczne święto przypadające 15 sierpnia. Święty jest patronem pszczelarzy, ziół i runa leśnego, dlatego z okazji jego święta nie zabrakło znakomitych i prozdrowotnych miodów, ziół i darów z lasu. Przystań im. Jana III Sobieskiego na jeden dzień zamieniła się w krainę ziołami i miodem pachnącą.


Nie od dzisiaj wiadomo, że skarby przyrody działają kojąco na ciało i duszę, dlatego na to święto czekają kociewscy miłośnicy miodów, ziół i wyrobów z runa leśnego. Tak jak i w ubiegłym roku, tak i w tym, święto rozpoczęło się od mszy świętej pod przewodnictwem bp. diecezji pelplińskiej Ryszarda Kasyna oraz ks. infułata Tadeusza Brzezińskiego. Z powodu remontu katedry msza odbyła się na przystani w otoczeniu przyrody i kojąco szumiącej Wierzycy. Następnie po mszy i udzielaniu błogosławieństwa, włodarze wraz z przedstawicielami pelplińskich instytucji oraz senatorem RP Antonim Szymańskim otworzyli tegoroczne święto.


A tam jak co roku pokaz cechu bartniczego, pszczelarskiego i serowarskiego. Do namiotu ustawionego na przystani schodziły się tłumy odwiedzających, by od pelplińskich pszczelarzy usłyszeć garść informacji o miodach, pasiekach i żyjących w nich pszczołach. Na licznych straganach turyści mogli zaopatrzyć się w najróżniejsze miody, od tych o smakach tradycyjnych, po te inne, ciekawe jak np. miód cynamonowy lub miętowy. Nie zabrakło też drugich bohaterów tego dnia ziół. Te były obecne w sprzedawanych produktach, jako przyprawy i w bukietach, bo 15 sierpnia, to również święto Matki Boskiej Zielnej.

(...)

 

Marika Wohlert

Zdjęcia (72)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe