Muzyczna Starówka z Grzegorzem Nagórskim

  • 05.07.2019, 11:12
  • red.
Muzyczna Starówka z Grzegorzem Nagórskim

Podziel się:

Oceń:

TCZEW. Muzyczna Starówka, to cykl koncertów w wybrane niedziele lipca i sierpnia, jednak w ramach wydarzenia, także dzieci będą miały okazję do wspaniałej zabawy z animatorami, klaunami i postaciami bajkowymi. Gwiazdą najbliższego grania będzie Grzegorz Nagórski i jego Electric Euphonium Quartet. Dla dorosłych przewidziano koncert, a dla ich pociech ulubione przeboje oraz animacje „Balonowe disco”. Najmłodsi skorzystają też z wielu konkursów. W trakcie koncertu odbędzie się zbiórka na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla Mikołaja Misiewicza, który uległ nieszczęśliwemu wypadkowi pod czas jazdy motocyklem.

Grzegorz Nagórski - puzonista jazzowy, kompozytor i euphonista. Jego profesjonalny debiut miał miejsce na Festiwalu Pianistów Jazzowych w Kaliszu w 1982 r. wraz z zespołem Jana Ptaszyna Wróblewskiego. W latach 1990 i 1995 studiował i koncertował w Miami i Nowym Jorku. Wówczas współpracował z multi-instrumentalistą Ira Sullivan’em i jego Inner Outer Continental Quintet oraz występował m.in. z Ray'em Charles'em, Tito Puente i Joe Henderson'em.

Po powrocie do Polski w 1996 r. kontynuował koncerty i nagrania m.in. z Bobem Brookmeyer'em i Robertem Majewskim.

W 2009 r. otrzymał trzy nominacje do nagrody Fryderyka 2009, a tym samym roku otrzymał statuetkę za Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku. Maj 2012 r. przyniósł mu kolejne trzy nominacje do nagrody FRYDERYKA 2012 za album „OVER AND OVER”. Warto zatem wybrać się i posłuchać, bo zapowiada się niezwykle ciekawe wydarzenie.

red.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe