Zakończenie roku w tczewskich szkołach

  • 21.06.2019, 10:20
  • Marika Wohlert
Zakończenie roku w tczewskich szkołach

Podziel się:

Oceń:

TCZEW Po 10 miesiącach ciężkiej pracy przyszedł ten dzień, w którym trzeba było powiedzieć nauczycielom, dyrekcji czy szkolnym ławkom „do zobaczenia” lub „do widzenia”. Te słowa w powiecie tczewskim wypowiedziało wielu uczniów udających się na upragnione i zasłużone wakacje. Z naszym aparatem towarzyszyliśmy w tej miłej chwili uczniom ze szkół podstawowych nr 10 i 11 w Tczewie.

W całym powiecie tczewskim 19 czerwca br. rozpoczęły się wakacje. Tego dnia po raz ostatni rozbrzmiały szkolne dzwonki, po raz ostatni usiedli w szkolnych ławkach, po raz ostatni usłyszeli dobre rady. To właśnie takie dni pamięta się latami, zwłaszcza gdy jest się uczniem wyróżniającym się na tle szkoły. Świadectw z czerwonym paskiem, książek i wyróżnień nie brakowało w żadnej ze szkół. Dyrektorzy wyczytywali nagrodzonych uczniów, a podchodzili i otrzymywali od niego nagrody książkowe lub tak jak sportowcy z „jedenastki” sprzęt i gadżety sportowe. Piotr Kaczmarek, dyrektor SP 11 tak jak i w ubiegłym roku żartował i gratulował uczniom zdania do następnych klas. Ponadto, ze względu na panujący skwar, swoją przemową skrócił i wręczył tylko część nagród, pozostałe zostały rozdane przez wychowawców w klasach. Karolina Tokarska z kl. V h otrzymała nagrodę dla najlepszej uczennicy, za najlepszą średnią w szkole, która wyniosła... aż 6,0. Dziewczynka otrzymała od całej społeczności gromkie brawa. Karolina została też „Asem z naszej szkoły” plebiscytu organizowanego przez GT oraz Bank Spółdzielczy w Tczewie. W SP 10 dyrektor wręczyła nagrody dwóm uczniom za pomoc i uratowanie życia niewidomej kobiecie. Po skróconym apelu, dzieci wraz z nauczycielami rozeszli się do klas, a tam rozdano świadectwa, książki dla najlepszych i wyróżnienia. Nie obyło się też od słów wychowawców klas „życzę udanych wakacji i do zobaczenia w takim samym składzie, w jakim się rozstajemy i abyście wrócili cali i zdrowi”. Po tym już tylko chwila ciszy i słowa, na które wszyscy czekali „wakacje A. D uważam za rozpoczęte”. Ten dzień był również szczególny dla uczniów klas trzecich gimnazjum, bo oto po 20 latach istnienia gimnazjum nadszedł ich kres. Rocznik 2003 okazał się tym ostatnim, któremu przyszło kończyć szkołę i być gimnazjalistą. Wakacje roku 2019 rozpoczęte. Bez budzika i porannego wstawania, za to z planami na wakacje i mnóstwem pomysłów na nie.

Marika Wohlert

Zdjęcia (48)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe