Ósma Gala Finałowa Asów z Naszej Szkoły

  • 21.06.2019, 08:53
  • Marika Wohlert
Ósma Gala Finałowa Asów z Naszej Szkoły

Podziel się:

TCZEW/POWIAT. To już koniec ósmej z kolei akcji „Asy z Naszej Szkoły”. Podczas uroczystej gali poznaliśmy nazwiska dzieci, które otrzymały tytuł „Asa z Naszej Szkoły” oraz „Szkołę szczęścia”. Organizatorem wydarzenia jest Wydawnictwo Pomorskie i Bank Spółdzielczy w Tczewie.

Setki przejechanych kilometrów, wiele godzin spędzonych na wywiadach z dziećmi i dyrektorami, tysiące słów. A wszystko po to, by pokazać uzdolnionych uczniów z naszego powiatu i z nich wylosować tych najlepszych.

Dzieci wizytówką szkoły

Akcja „Asy z naszej szkoły” to prezentacja młodzieży z różnych szkół naszego powiatu, dzięki której pokazujemy, że wszędzie są uzdolnione dzieci, chętne do pomocy, do działania często wykraczającego poza mury szkolne, pomimo napotykanych ograniczeń. Każdy z wytypowanych przez dyrektorów 122 uczniów, wykazywał się innymi talentami, zainteresowaniami, które kto wie, co przyniosą w przyszłości. Być może kogoś z nich za kilka/kilkanaście lat będziemy oklaskiwać w uniwersyteckich aulach bądź na koncertowych salach. Łącznie w plebiscycie wzięło udział 25 szkół, w których każdy dyrektor podkreślał dokonania dzieci i nauczycieli oraz to, czym tak naprawdę szkoły żyją.

Trójka szczęśliwców

Podczas gali, która odbyła się 13 czerwca br. w kinie Helios prowadzący Adam Plutowski przywitał wszystkich przybyłych. Swoje podziękowania skierowała również przedstawiciel sponsora akcji Banku Spółdzielczego Jolanta Orłowska. Następnie prowadzący wyczytał uczniów, według kolejności ukazywanych się na łamach GT szkół. Dzieci po kolei podchodziły i odbierały od przedstawicielek banku dyplomy, plecaki oraz stypendia z wkładem pieniężnym w wysokości 80 zł. Po zdjęciu grupowym wszystkich nagrodzonych przyszedł czas na losowanie nagród głównych i wyłonienie trójki „asów szczęścia”. Pierwszą nagrodę otrzymała Anna Demska z ZKiW nr 1 w Pelplinie. Drugim „asem” został Franciszek Panek z SP nr 1 w Tczewie, trzecim zaś Paweł Drozdowski z SP w Lubiszewie. Kiedy przyszła kolej na finał akcji i wylosowanie „Szkoły Szczęścia” dyrektorom szkół zabiły szybciej serca. Szkołą wylosowaną przez Karola Henniga, dyrektora ds. obłsugi klientów kluczowych w Wydawnictwie Pomorskim została PSP SPSK w Tymawie. Placówka ta otrzymała od sponsora czek na 1000 zł. Pieniądze te z pewnością zasilą szkolną kasę i zostaną przeznaczone na edukacyjny cel. Na jaki? Jeszcze nie wiadomo. Wszyscy wyróżnieni cieszyli się z nagród. Prezentem od organizatorów było zaproszenie uczestników na pokaz filmu Aladyn.

Marika Wohlert

Zdjęcia (18)

Komentarze (0)


Pozostałe