Ogród Nadziei rozkwitł po raz 14. (ZDJĘCIA, FILM)

  • 11.06.2019, 07:53
  • Marika Wohlert
Ogród Nadziei rozkwitł po raz 14. (ZDJĘCIA, FILM) fot (tt) Zlicytowane obrazy na pewno umilą chwilę, każdemu, kto spoglądając na niego, będzie wiedział o wsparciu szlachetnej akcji.

Podziel się:

Oceń:

TCZEW. To już 14. edycja akcji charytatywnej „Ogród Nadziei 2019”. W tym roku padł kolejny rekord zebranej podczas pikniku kwoty. Zebrane środki, zostaną przekazane na zakup sprzętu, dla podopiecznych hospicjum.

Słoneczny czerwcowy dzień (9 czerwca br.) na placu przy tczewskim hospicjum upłynął radośnie i w miłej atmosferze. Wszystko to za sprawą akcji charytatywnej „Ogród Nadziei 2019" połączonej z festynem i zbiórką pieniędzy na obszarze całego miasta i terenie przyszpitalnym. W trakcie festynu nie brakowało licznych atrakcji. Przez cały dzień trwały koncerty: dzieci, młodzieży, podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Damaszce oraz tczewskich zespołów. Konferansjerami była Natalia Szczepańska oraz Jakub Lewandowski. Liczenie ostatecznie zebranej kwoty trwa. Już wiadomo, że jest to ponad 30 tys. zł, czyli więcej niż w ubiegłym roku, gdzie licznik zatrzymał się na blisko 30 tys. zł, ale jej nie przekroczył. Z ubiegłorocznych środków udało się zakupić: 3 wózki specjalne muszelkowe, geriatryczne, wózek anestezjologiczny, 15 drabinek łóżkowych do podciągania się pacjenta, podkładki przeciwodleżynowe – zestawy, 3 koncentratory tlenu, 1 ssak medyczny, z czego radości nie kryją pracownicy.

W tym roku hospicjum chciałoby zakupić sprzęt dla hospicjum w Tczewie: Lampę Bioptron ze statywem podłogowym, fotel geriatryczny, fotel kąpielowy, nagłośnienie do świetlicy. Na kolejne „Ogrody Nadziei” przyjdzie nam poczekać jeszcze niespełna rok.

loadingŁaduję odtwarzacz...
Marika Wohlert

Zdjęcia (33)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe