Program walki z próchnicą u tczewskich 7-latków

  • 06.06.2019, 12:00
  • Opr. MW
Program walki z próchnicą u tczewskich 7-latków

Podziel się:

Oceń:

TCZEW. Zgodnie z przyjętą uchwałą Rady Miejskiej w Tczewie został wprowadzony program walki z próchnicą u tczewskich 7-latków. Wejdź na stronę www.dentu.pl/program i zapisz swoje dziecko już dziś.

Tczewskie 7-latki zostaną objęte programem profilaktyki próchnicy. Program skierowany jest do dzieci zamieszkałych na terenie gm. miejskiej Tczew. Jego realizacja w latach 2019 – 2021 obejmie całą populację siedmiolatków (biorąc pod uwagę ich rok urodzenia). Przewiduje się możliwość jego kontynuacji w latach następnych. U 7-latków zostanie przeprowadzony przegląd jamy ustnej wraz z zabiegiem lakowania zębów. Lakowanie dotyczyć będzie pierwszych zębów trzonowych stałych (szóstych) u dzieci, u których zabieg ten nie został wykonany w ramach refundacji NFZ przed ukończeniem 7. roku życia oraz w przypadkach utraty częściowej lub całkowitej laku szczelinowego (zabieg lakowania dotyczy maksymalnie 2 zębów u dziecka). Dodatkowo w trakcie wizyty odbędzie się edukacja zdrowotna dla dzieci oraz rodziców/opiekunów prawnych.

Szczególnie zwrócimy uwagę na techniki szczotkowania zębów, odpowiednie żywienie dzieci, nawyki higieniczne i konieczność okresowych wizyt kontrolnych u stomatologa – zapewniają koorydnatorzy projektu.

Jak wziąć udział w programie?. Krok I – Pobierz, wydrukuj i uzupełnij formularz zgłoszeniowy ze strony www. dentu.pl/program. Krok II – zadzwoń i zarejestruj wizytę pod numerem tel. 500 777 058. Krok III – Przyjdź z dzieckiem na wizytę. Nie zapomnij wziąć ze sobą wypełnionego formularza zgłoszeniowego.

Uprawnionych do udziału w programie w roku 2019 jest ok. 640 dzieci z rocznika 2012 (7 - letnich). Szacunkowa liczba uczestników z roczników, które zostaną objęte Programem (razem w ciągu trzech lat) to ponad 1800 dzieci.

Realizacja programu będzie przebiegała we współpracy z placówkami oświatowymi z terenu Tczewa. Udział w programie nastąpi po wyrażeniu przez rodziców/opiekunów pisemnej zgody na przeprowadzenie świadczeń. Przetarg na wykonanie zadania wygrała firma DENTU Stomatologia Tczew – Maciej Kowalczyk.

Opr. MW

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe