Pożar strawił cały ich dobytek – jedni pomagają, inni kradną…

  • 24.05.2019, 09:33 (aktualizacja 24.05.2019, 09:45)
  • redakcja
Pożar strawił cały ich dobytek – jedni pomagają, inni kradną… KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

W niedzielę, 12 maja, doszczętnie spłonął dom jednorodzinny w Brodach Pomorskich. Ogień w bardzo szybkim tempie objął cały budynek. Dach nad głową straciło starsze małżeństwo. Potrzebna była natychmiastowa pomoc. Część mieszkańców jak zawsze stanęła na wysokości zadania i od razu zaoferowała swoją pomoc. Niestety pojawili się też szabrownicy…

Jeszcze kilka dni temu apelowaliśmy o pomoc dla pogorzelców z Brodów Pomorskich. W pierwszym etapie prac porządkowych najbardziej potrzebny był kontener na zgliszcza. Dziś już wiemy, że gminna spółka Inwest-Kom zaoferowała swoją pomoc. Firma nieodpłatnie pomoże poszkodowanym w uprzątnięciu terenu i wypożyczeniu kontenera. Również gniewska Ochotnicza Straż Pożarna zadeklarowała pomoc przy odbudowie budynku. Jednostka bezpłatnie użyczy pogorzelcom podnośnik, konieczny przy pracach renowacyjnych obiektu.

W trakcie odbudowy obiektu na pewno będą potrzebne materiały budowlane (np. blacha na dach, drewno, okna, drzwi…). Jeżeli ktoś chciałby przekazać potrzebującym takie wsparcie zachęcamy do kontaktu z poszkodowanymi w sprawie ustalenia szczegółów, tel. 609 266 213.

Obecnie prowadzona jest internatowa zbiórka na rzecz pogorzelców: kliknij tutaj. Niedługo również udostępnione zostanie specjalne konto bankowe, na które będzie można przekazywać środki. Niestety nie wszyscy rozumieją tragedię jaka spotkała pogorzelców. Pośród zgliszczy zaczęli się pojawiać ludzie, którzy zapomnieli, że to nie ich własność. Urząd Miasta i Gminy w Gniewie apeluje do mieszkańców Brodów Pomorskich, aby widząc szabrowników powiadamiali odpowiednie służby.

html_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe