Czwartek, 23.05.2019

Uczniowie I LO przyszli do szkoły. Dyrektor wręczyli kwiaty, strajkującym odśpiewali "Tolerancję"

  • 19.04.2019, 08:11 (aktualizacja 19.04.2019 08:42)
  • (MW)
Uczniowie I LO przyszli do szkoły. Dyrektor wręczyli kwiaty, strajkującym odśpiewali "Tolerancję" (MW)
Podziel się:
Oceń:
W całym kraju, także w pow. tczewskim, trwa protest nauczycieli. Rada pedagogiczna, która 17 kwietnia miała zebrać się w I LO, by przeprowadzić klasyfikację, przez strajk nie doszła do skutku. Następnego dnia do szkoły niespodziewanie przyszli uczniowie, by zamanifestować swoje poparcie dla dyrektor placówki.

To była spontaniczna akcja. 17 kwietnia br. na chwilę przed godz. 22  do redakcji GT wpłynęła informacja o planowanej akcji w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej – Curie. 

Praca Tczew Dziennikarz
Praca Tczew Dziennikarz
Praca Tczew Dziennikarz

Następnego dnia przed szkołą zgromadziło się kilkudziesięciu uczniów, wśród nich maturzyści, którzy za dwa i pół tygodnia przystąpią do egzaminu. Mimo wolnego dnia i trwającego strajku, przyszli do placówki z kwiatami, by wręczyć je zaskoczonej dyrektor. Jadwiga Andrzejewska zaprosiła ich do środka, po czym zgodnie z zapowiedzią, młodzież odśpiewała nauczycielom „Tolerancję” Stanisława Sojki, z mocnym w kontekście strajku refrenem „życie nie tylko po to jest, by brać”. Żacy złożyli wszystkim nauczycielom życzenia oraz propozycję przytulenia się. W odpowiedzi także usłyszeli życzenia wszystkiego dobrego, ale na dystans. 

Dyrektor otrzymała swoje zdjęcie oraz królowej Jadwigi (patronki Tczewa) z podpisem: to dwie Jadwigi, z czego ta pierwsza to wielka i powszechnie kochana i szanowana kobieta, druga to królowa Polski. (...)


 

(MW)

Zdjęcia (6)

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
maturzystka...
maturzystka... 25.04.2019, 11:05
...... mądra młodzież mogła osobiście poznać technikę manipulacji środowisk "prawicowych" i przekonać się o perfidii tych obleśnych zakłamanych budowniczych "Krzemowej Doliny"! Oni nie chcą powielać błędów (bezrefleksyjności?) własnych skołtunionych rodziców, ale iść własną drogą! Nie widzimy siebie w roli wyrobników przy taśmie w Dovista, ale chcemy tworzyć własną przyszłość bez oglądania się na zakompleksione kreatury udające wszystkowiedzących profetów! Gardzimy waszą małością bardziej, niż potraficie to sobie wyobrazić!
Polak
Polak 20.04.2019, 13:33
Uważam ,że to co zrobili uczniowie było najlepsze co można było zrobić. Cała Polska powinna wziąć przykład z uczniów z Tczewa i niech nauczyciele się obudzą i pomyślą jaka krzywda może się stać dzieciom i młodzieży szkolnej w tym trudnym okresie.Zobaczymy po świętach .czy coś do nich dotarło.
maturzystka...
maturzystka... 25.04.2019, 11:09
...obudzić, to się powinien ten złotousty bajkopisarz od "Krzemowej Doliny", a nie nasi nauczyciele. Młodzież doskonale sobie poradzi, ponieważ większość z nas celuje w dalszą edukację na dobrych wyższych uczelniach.
III klasa
III klasa 21.04.2019, 00:19
Nie o to chodziło. Źle pan zrozumiał.
Uczniowie 1LO w Tczewie
Uczniowie 1LO w Tczewie 19.04.2019, 14:17
Przykre że taką super inicjatywę wspierająca nauczycieli naszej cudownej szkoły ktoś przedstawił w sposób negatywny do części z nich. Macie racje racje refren tej pięknej piosenki jest mocny i w kontekście strajku tylko wzięliście pod uwagę nie ten wers o który chodziło 😉 „Życie nie po to, by bezczynnie trwać
I aby żyć siebie samego trzeba dać”
Nauczyciele nie stoją bezczynnie a walczą o lepsza przyszłość a przez wszystkie lata nauki dają nam ucznia samego siebie ☺️
Gdybyśmy dalej odwoływali się do piosenki to zarówno pierwsza i druga zwrotka jest do nauczycieli „Dlaczego nie mówimy o tym, co nas boli otwarcie?” tak strajkujący nauczyciele właśnie powiedzieli otwarcie co ich boli.
„Problemy twoje, moje, nasze boje, polityka
A przecież każdy włos jak nasze lata policzony
Kto jest bez winy niechaj pierwszy rzuci kamień, niech rzuci
Daleko raj, gdy na człowieka się zamykam”
Piękna piosenka szkoda, ze tak okropnie przedstawiona, negatywnie i z nienawiścią. To co zrobiliśmy to gest pełen wsparcia dla wszystkich. Czytając artykuł można jedynie wywnioskować ze nie wspieramy nauczycieli.
Drodzy nauczyciele jesteśmy z wami i strajkującymi i nie wszyscy całym sercem i chcemy wesprzeć wasze każde decyzje!

Matka
Matka 19.04.2019, 14:55
Brawo! Tak właśnie myślałam. Wy młodzi właśnie zobaczyliście czym jest manipulacja. Przykre.
Leszek
Leszek 19.04.2019, 14:15
Maturzystka!!! Skoro czytam odpowiedź Twą w takim stylu, jak napisałaś, to raczej egzaminów nie zdawaj!!! Treść Twojego komentarz..."Piosenka „tolerancja „NIE została zaśpiewana do strajkujących nauczycieli tylko do wszystkich nauczycieli. A została zaśpiewana nie po to żeby powiedzieć nauczyciela strajkującym, ze „życie nie tylko po to jest by brać” tylko dlatego, ze jest to ulubiona piosenka pani Jadwigi i kiedyś podproduktów czy moglibyśmy ja zaśpiewać. Wszyscy nauczyciele i strajkujący i nie wyszło do uczniów po całej akcji, złożonych życzeniach i w prywatnym gronie rozmawiali, przytulali, dziękowali. Szkoda ze dziennikarka z tak pięknej akcji stworzonej dla nauczycieli wszystkich zrobiła polityczne wydarzenie nacec***ane przeciwko strajkującym. Dla nas uczniów było to podziękowanie WSZYSTKIM nauczyciela i pokazanie, ze tak jak my mieliśmy w nich wsparcie przez lata szkoły tak oni teraz maja je w nas. Zrobiliśmy co mogliśmy żeby pokazać im ze są dla nas ważni i nie ważne czy jest to cudowna pani dyrektor czy strajkujący nauczyciel chemii czy sekretarka. Dla uczniów każdy jest ważny tak samo.
Xyz
Xyz 19.04.2019, 16:09
Pisze sie "nauczycielOM" a nie "nauczycielą" tępaku. Pouczać łatwo widze.
olin
olin 19.04.2019, 22:13
Przedsiębiorcą pisała też na swoich ulotkach kandydatka na prezydenta Tczewa, a teraz wiceprzewodnicząca rady miejskiej. szok jakie mamy kadry
Maturzystka
Maturzystka 19.04.2019, 10:54
Piosenka „tolerancja „NIE została zaśpiewana do strajkujących nauczycieli tylko do wszystkich nauczycieli. A została zaśpiewana nie po to żeby powiedzieć nauczyciela strajkującym, ze „życie nie tylko po to jest by brać” tylko dlatego, ze jest to ulubiona piosenka pani Jadwigi i kiedyś podproduktów czy moglibyśmy ja zaśpiewać. Wszyscy nauczyciele i strajkujący i nie wyszło do uczniów po całej akcji, złożonych życzeniach i w prywatnym gronie rozmawiali, przytulali, dziękowali. Szkoda ze dziennikarka z tak pięknej akcji stworzonej dla nauczycieli wszystkich zrobiła polityczne wydarzenie nacec***ane przeciwko strajkującym. Dla nas uczniów było to podziękowanie WSZYSTKIM nauczyciela i pokazanie, ze tak jak my mieliśmy w nich wsparcie przez lata szkoły tak oni teraz maja je w nas. Zrobiliśmy co mogliśmy żeby pokazać im ze są dla nas ważni i nie ważne czy jest to cudowna pani dyrektor czy strajkujący nauczyciel chemii czy sekretarka. Dla uczniów każdy jest ważny tak samo.
Leszek
Leszek 19.04.2019, 10:46
Jak widać uczniowie są mądrzejsi od zacietrzewionych strajkujących belfrów!!!
soja janina
soja janina 20.04.2019, 14:07
tak o nauczyciele spiewaja ... dwa tysiace na mym koncie to jak walniecie pioruna w pracie ... taka subtelna roznica poziomow
Emilia