Gmina ma pomysł na skomunikowanie swoich wsi. Dorośli będą jeździć autobusami szkolnymi?

  • 17.04.2019, 08:10
  • (MW)
Gmina ma pomysł na skomunikowanie swoich wsi. Dorośli będą jeździć autobusami szkolnymi?

Podziel się:

Oceń:

O braku połączeń autobusowych w gm. Gniew mówi się od dawna. Odcięte od komunikacji zbiorowej wsie do tej pory nie mogły liczyć na przywrócenie dawnych połączeń. Od września ma się to zmienić i to dzięki autobusom szkolnym.

Maciej Czarnecki, burmistrz gm. Gniew od początku swojej kadencji kładzie nacisk na zrównoważony rozwój miasta i gminy, z nastawieniem na obszary wiejskie. Tych ostatnich jednym z największych problemów jest brak dostępu do komunikacji zbiorowej. Włodarz, jak zapewnia, przeanalizował wiele rozwiązań i 8 kwietnia br. spotkał się z Jakubem Jaskólskim, prezesem spółki Inwest-Kom oraz Joanną Jaskólską, kierownik Referatu Społecznego gniewskiego magistratu, by omówić plan naprawczy. Podczas spotkania uznano, że przy możliwym dofinansowaniu ze źródła zewnętrznego, w tym przypadku Urzędu Marszałkowskiego, najtańszą opcją będzie zmiana organizacji dowozów szkolnych. Autobusy mogłyby zabierać pasażerów, których nie obejmują dowozy szkolne, w przypadku braku dostępu do jakiejkolwiek komunikacji. Jeszcze kilkanaście lat temu, z przyczyn ekonomicznych i znikomej liczby kursów, wielu dorosłych podróżowało autobusami szkolnymi. Jednak po wypadku do jakiego doszło na początku poprzedniej dekady, wprowadzono kategoryczny zakaz przejazdu osobom trzecim. Niestety spowodowało to sytuację, w której część mieszkańców miała znacznie utrudniony wyjazd ze swych miejsc zamieszkania. (...)

(MW)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
dojazdy
dojazdy 18.04.2019, 18:35
Moim zdaniem łączenie dowozów szkolnych z podróżowaniem mieszkańców poszczególnych miejscowości jest nieporozumieniem. Kwestia bezpieczeństwa dzieci w ramach przewozów i pozostałych pasażerów. Poza tym od IX do VI to ewentualnie miałoby sens, a co z lipcem i sierpniem , i feriami w okresach świątecznych? "Puste przeloty", a gdzie ekonomia.

Pozostałe