Poniedziałek, 22.07.2019
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk
Medical Tczew
Medical Tczew
Medical Tczew

W ciągu 3-4 lat Gniew planuje renowację całości obwarowań Starego Miasta

  • 12.04.2019, 06:54
  • gniew.pl
W ciągu 3-4 lat Gniew planuje renowację całości obwarowań Starego Miasta gniew.pl
Podziel się:
Oceń:
Gmina Gniew wystąpiła z wnioskiem do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego o udzielenie dotacji na dofinansowanie prac konserwatorskich historycznych murów. Nazwa zadania to „Zespół obwarowań miejskich w Gniewie: prace ratownicze i konserwatorskie fragmentu muru ceglanego - etap I Alejka”.

Zadanie ma polegać na pracach konserwatorskich, restauratorskich oraz robotach budowlanych zespołu obwarowań miejskich przy ul. Górny Podmur - północnego fragmentu przy Alejce przyległej do ul. 27 Stycznia w Gniewie. Prace pozwolą uchronić przed degradacją zabytku, przeciwdziałać procesom niszczenia, które mogą doprowadzić do utraty wartości zabytkowej, historycznej, artystycznej i naukowej.

justvision
justvision
justvision

- Proces przygotowawczy renowacji murów obronnych, rozpoczęliśmy już w listopadzie 2018 czyli na początku kadencji i rzutem na taśmę udało nam się stworzyć i skompletować szereg dokumentów do wniosku. Z ogromną nadzieją czekamy na pozytywne rozpatrzenie naszego wniosku przez ministra kultury, co pozwoli w ciągu kolejnych 3-4 lat wykonać renowację całości obwarowań starego miasta – mówi Maciej Czarnecki, burmistrz Gniewu. 

Zachowane zabytki są prawdziwą ozdobą Gniewu i świadczą o jego średniowiecznym rodowodzie. W planach rewitalizacji przyległej do murów Alejki, stanowiącej główny ciąg pieszy, jest przewidziana ścieżka, stoliki, dojścia i lampy oraz odsłonięte podświetlone mury. Alejka, jako miejsce spacerowo-rekreacyjne stanowić będzie otwarty teren zielony z ławeczkami. (...)

gniew.pl

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe