Za nami ważny dzień dla tczewskiego szpitala. Lecznica zapomni o finansowych kłopotach?

  • 02.04.2019, 08:10
  • Karol Uliczny
Za nami ważny dzień dla tczewskiego szpitala. Lecznica zapomni o finansowych kłopotach? poglądowe

Podziel się:

Oceń:

Ratownictwo medyczne wróciło pod skrzydła Szpitali Tczewskich SA. Od 1 kwietnia tczewska lecznica odpowiada za interwencje w razie wypadków oraz nagłych zachorowań, które zagrażają życiu lub zdrowiu mieszkańców. Jednocześnie z Tczewem pożegnała się spółka Falck, której karetki jeździły po drogach powiatu tczewskiego od listopada 2015 r.

Dokładnie o północy, z 31 marca na 1 kwietnia br., ratownictwo medyczne, popularnie określane pogotowiem, przeszło pod władanie Szpitali Tczewskich SA. Tym samym, zgodnie z zapowiedziami rządu, świadczenia zdrowotne w tym zakresie zostały przejęte przez podmioty o kapitale publicznym. Konkurs ogłoszony przez Narodowy Fundusz Zdrowia w Gdańsku wygrała Stacja Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ Gdańsk, która do realizacji zadania wybrała podwykonawców. Jednym z nich jest tczewska lecznica. 

- Plan wojewody zakłada, że w powiecie tczewskim mają funkcjonować cztery karetki: jedna specjalistyczna (S) z lekarzem oraz trzy podstawowe (P). W tym zakresie nic się nie zmieni – mówi Maciej Bieliński, prezes Szpitali Tczewskich SA. – Także mieszkańcy nie powinni odczuć zmian. Wzywanie pomocy będzie odbywać się na takich samych zasadach jak dotychczas. W mojej opinii obsługa karetek będzie przynajmniej tak samo dobra, jeśli nie lepsza. (...)


 

Karol Uliczny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe