Medyczna marihuana już dostępna w Tczewie

  • 20.02.2019, 08:07 (aktualizacja 22.02.2019, 13:00)
  • (MW)
Medyczna marihuana już dostępna w Tczewie Tak wygląda 10-gramowe opakowanie medycznej marihuany dostępnej w tczewskiej aptece.

Podziel się:

Oceń:

W jednej z tczewskich aptek pojawiła się długo wyczekiwana przez pacjentów medyczna marihuana (cannabis sativa). Także przychodnia „Medical”, w trosce o swoich pacjentów, udostępniła ją w swojej ofercie. O tym jak bardzo potrzebna jest pacjentom świadczy to, że 500 pierwszych opakowań leku rozeszło się w niespełna dwie godziny.

O medycznej marihuanie mówiło się w ostatnim czasie dużo, zwłaszcza w kontekście skuteczności jej działania przy padaczce lekoopornej, stresie pourazowym czy chorobie Parkinsona. 

Czas uśmierzyć ból

W Polsce światełko w tunelu dla osób, dla których ból jest codziennym utrapieniem, pojawiło się w 2017 r. Od lutego br. medyczna marihuana przepisywana jest także tczewskim pacjentom z różnymi dolegliwościami.

-  Zainteresowanie medyczną marihuaną jest bardzo duże. Na początek zamówiliśmy 500 opakowań, które rozeszły się w przeciągu 2 godz. – mówi Jakub Mowiński, prezes spółki Medical w Tczewie. - Udało nam się nawiązać współpracę z firmą, która będzie nam ją dostarczać wtedy, kiedy tego potrzebujemy. Jako lekarz neurolog na pewno będę ją przepisywać. 90 proc. będą stanowić pacjenci z różnymi schorzeniami neurologicznymi, tam gdzie występuje stały chroniczny ból, czyli wszystkie zespoły bólowo – korzeniowe. Ponadto przy pomocy tej terapii można wspomagać choroby neurologiczne ze wzmożonym napięciem mięśniowym: udary, stwardnienie rozsiane, padaczkę lekooporną, nowotwory. Pomoże nam również w walce z chorobą Alzheimera, Parkinsona, leczeniem stresu pourazowego. (...)

(MW)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
THOMPSON GARY
THOMPSON GARY 05.04.2019, 00:20
Witaj!
Czy potrzebujesz ***? Jestem zarejestrowanym i wiarygodnym pożyczkodawcą, udzielam pożyczek osobom mającym trudności finansowe, osobom starającym się spłacać rachunki szkolne, próbującym kupić samochód lub założyć własną firmę, wykonawców i agencje rządowe. Więcej informacji lub formularz wniosku o *** Skontaktuj się z nami przez e-mail: thompson.******@gmail.com
Zarządzanie.
Skontaktuj się z kredytem Speedy teraz !!!

Pozostałe