Poniedziałek, 22.07.2019
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk
Medical Tczew
Medical Tczew
Medical Tczew

Pijany urzędnik ZUK rozbił auto? Policja wyjaśnia incydent pod restauracją

  • 07.02.2019, 08:16
  • Karol Uliczny
Pijany urzędnik ZUK rozbił auto? Policja wyjaśnia incydent pod restauracją
Podziel się:
Oceń:
Czytelnicy GT informują jakoby jeden z ważniejszych urzędników Zakładu Usług Komunalnych w Tczewie miał zostać przyłapany na jeździe pod wpływem alkoholu. Nie tylko miał prowadzić auto na podwójnym gazie, ale także doprowadzić do kolizji. Rzekomy sprawca zapewnia, że auta nie prowadził, a zaparkowany pojazd jedynie zsunął się na stojącą obok taksówkę, którą wcześniej zamówił.

Czytelnicy poinformowali nas o rzekomej „przebojowej” jeździe pracownika Zakładu Usług Komunalnych w Tczewie. Funkcjonariusze tczewskiej komendy policji odnotowali incydent, do którego doszło 11 stycznia przy ul. Wyszyńskiego w Tczewie, jednak nie mogą potwierdzić tożsamości sprawcy.

- Ok. godz. 17.15 zostaliśmy zawiadomieni o kolizji, do której doszło na Starym Mieście w Tczewie. Jak ustalili przybyli na miejsce mundurowi, kierujący samochodem osobowym marki toyota, wjechał w zaparkowane volvo, w którym znajdował się kierowca - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik prasowy KPP w Tczewie. - Badanie na stan trzeźwości wykazało, że kierujący toyotą miał 2 promile alkoholu we krwi.

Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy mężczyzny na 3 miesiące. Ponadto sporządzili dokumentację procesową, która trafi do prokuratury oraz prawdopodobnie sądu. Pijanemu kierowcy grozi kara grzywny (od 5 do 60 tys. zł), ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto może zostać zasądzony wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych od 3 do 15 lat. Mieszkaniec może odpowiadać także za wykroczenie w związku z kolizją. Skontaktowaliśmy się z urzędnikiem, który miał uczestniczyć w opisanej sytuacji. Oto jego wersja zdarzeń: 

– Poszedłem odebrać torbę, która była w samochodzie. Niestety, niechcący spowodowałem, że auto zsunęło się i delikatnie zarysowało auto taksówkarza, które stało przede mną. (...)

Karol Uliczny

Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
lk
lk 12.02.2019, 11:01
Kiedyś żeby sprawy załatwić, to się mówiło, że trzeba je oprzeć o bufet i się opierało. Teraz to są integracyjne spotkania biznesowe. Nie wiadomo, czy on załatwiał biznesową sprawę służbową, czy swoją prywatną?
biznesmen
biznesmen 12.02.2019, 16:33
Nie wyśmiewaj się z biznesmenów.
Miki
Miki 11.02.2019, 22:48
Nie podają tożsamości sprawcy, a i tak wiadomo o kogo chodzi.
mieszkaniec
mieszkaniec 09.02.2019, 20:35
Niektórzy tłumaczą, ze po pracy każdy dysponuje wolnym, swoim czasem i może robić co chce. Jest to absurdalne! Tak może rozumować szewc, który ma własny zakład naprawy obuwia. Tylko czy u niego, mającego opinię pijaka, ktoś będzie chciał naprawiać obuwie? Sprawa dotyczy urzędnika państwowego, a nawet ważniejszego urzędnika, jak jest napisane. Urzędnik pobiera pensję z pieniędzy podatników, ma budzić ogólne zaufanie i dobrze wykonywać swoje obowiązki, dla miejscowej społeczności, którą reprezentuje. Czy taki urzędnik, który pije alkohol, rozbija samochody nawet tylko po godzinach pracy, może następnego dnia na kacu dobrze pracować? Nie może! Dlatego tacy urzędnicy, jak wyżej opisany nie powinni być zatrudnieni w jednostkach samorządowych! Niech pije w swojej firmie i za swoje!
bolek i lolek
bolek i lolek 09.02.2019, 11:36
Czyli 11 stycznia było zdarzenie a dopiero 7 lutego informuja o tym czyli co nie udało się zamieść pod dywan ,wyszło .Jak w tym kraju ma być dobrze jak wszyscy kombinują
bl
bl 08.02.2019, 18:51
"Przebojowa jazda" to rozumiem pol miasta objechal?czy jak?co teraz piszecie o pozycjach w nieuruchomionym aucie?Niespojny ten material...
Stan
Stan 08.02.2019, 17:37
Jeżeli był sam w poruszającym się samochodzie, to mimo wszystko odpowiedzialność karna za jazdę po pijanemu. To że ewentualnie silnik nie pracował to co najwyżej okoliczność łagodząca, za to 'pozycja' jaką zajmował w samochodzie może już być okolicznością obciążająca.
KS
KS 08.02.2019, 09:42
No i się rypnęło. To jest tak, jak komuś najpierw uderza woda sodowa do głowy, a potem wódka. Przed upadkiem kroczy pycha. Po upadku jest tylko pośmiewisko.
misio rysio
misio rysio 07.02.2019, 15:36
taaaak :) są nagrania niech tylko zezna nieprawdę to i poszkodowany odpowie karnie nie wiecie kto to ? (...) !!!. Niech zabezpieczą monitoring.
Bolo
Bolo 07.02.2019, 18:19
Nareszcie!! Czas najwyższy, że będzie porządek. Tego zamieść pod dywan się nie da. Za gruba sprawa i parasol ochronny, już czas najwyższy żeby zwinąć.
położna
położna 07.02.2019, 13:49
Pająk żyje?
Job
Job 07.02.2019, 13:47
Sprawa będzie zamieciona pod dywan
podajcie
podajcie 07.02.2019, 12:15
Kto to
Leon
Leon 07.02.2019, 09:59
Niechcący zsunął się na taksówkarza. Hahahaha. Dobre
VOLVO
VOLVO 07.02.2019, 09:32
Zeznanie nieprawdy jest karalne. Czy policja zabezpieczyła już nagranie z kamery i telefonu komórkowego gościa z Sambora?
Pit
Pit 08.02.2019, 08:25
Człowieku bzdury wypisujesz , zapytaj się w Telkabie to się dowiesz ,że nie nagrywają obrazu z kamer na mieście.
no i się wydało
no i się wydało 08.02.2019, 09:17
Dlaczego piszesz o Telkabie? VOLVO pisze o nagraniu z kamery ale nie pisze z jakiej. W całym mieście jest pełno kamer monitoringu miejskiego. To najsłynniejszy monitoring w Polsce od czasu jak sami wiecie kto je sobie wzion.
tczewiak
tczewiak 07.02.2019, 09:13
Kto to taki?? Dajcie inicjały!!!

Pozostałe