×
Sobota, 23.03.2019

Powroźnik z wizytą w Fabryce Sztuk

  • 4.01.2019, 07:44 (aktualizacja 04.01.2019 07:51)
  • red.
Powroźnik z wizytą w Fabryce Sztuk Fabryka Sztuk
Podziel się:
Oceń:
Z okazji Międzynarodowego Dnia Wiązania Węzłów, ustanowionego 18 grudnia, w rocznicę urodzin Clifforda Ashley'a (1881-1947), autora książki zawierającej wskazówki i ilustracje tysięcy węzłów, w Fabryce Sztuk pojawił się powroźnik.

Józef Madej, bo o nim mowa, związany jest ze Stowarzyszeniem Dawna Wozownia na Żuławach z siedzibą w Miłoradzu. Pokazał on uczniom z Fontanny Marzeń Prywatnej Szkoły Podstawowej oraz ze Szkoły Podstawowej nr 10, jak wygląda to dawne rzemiosło. Warsztaty zostały przeprowadzone w dwóch charakterystycznych miejscach: przy scence rodzajowej przedstawiającej codzienność Szkoły Morskiej, a stanowiącej fragment wystawy o międzywojennym Tczewie oraz we wnętrzu chaty, wchodzącej w skład dawnej poniatówki. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się, jak niegdyś produkowano liny i powrozy oraz spróbowali swoich sił w skręcaniu sznurów i tworzeniu węzłów. Miłym akcentem było obejrzenie nagrania filmowego, w którym fiński powroźnik Mikko Snellman mówił o swojej pasji i obchodzonym święcie. Uczniowie odwdzięczyli się przesłaniem pozdrowień z Tczewa.

DZIEŃ OTWARTY POLITECHNIKI GDAŃSKIEJ
DZIEŃ OTWARTY POLITECHNIKI GDAŃSKIEJ
DZIEŃ OTWARTY POLITECHNIKI GDAŃSKIEJ
red.

Zdjęcia (1)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe