Niedziela, 16.06.2019
Trops Tczew
Trops Tczew
Trops Tczew

Powroźnik z wizytą w Fabryce Sztuk

  • 04.01.2019, 07:44 (aktualizacja 04.01.2019, 07:51)
  • red.
Powroźnik z wizytą w Fabryce Sztuk Fabryka Sztuk
Podziel się:
Oceń:
Z okazji Międzynarodowego Dnia Wiązania Węzłów, ustanowionego 18 grudnia, w rocznicę urodzin Clifforda Ashley'a (1881-1947), autora książki zawierającej wskazówki i ilustracje tysięcy węzłów, w Fabryce Sztuk pojawił się powroźnik.

Józef Madej, bo o nim mowa, związany jest ze Stowarzyszeniem Dawna Wozownia na Żuławach z siedzibą w Miłoradzu. Pokazał on uczniom z Fontanny Marzeń Prywatnej Szkoły Podstawowej oraz ze Szkoły Podstawowej nr 10, jak wygląda to dawne rzemiosło. Warsztaty zostały przeprowadzone w dwóch charakterystycznych miejscach: przy scence rodzajowej przedstawiającej codzienność Szkoły Morskiej, a stanowiącej fragment wystawy o międzywojennym Tczewie oraz we wnętrzu chaty, wchodzącej w skład dawnej poniatówki. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się, jak niegdyś produkowano liny i powrozy oraz spróbowali swoich sił w skręcaniu sznurów i tworzeniu węzłów. Miłym akcentem było obejrzenie nagrania filmowego, w którym fiński powroźnik Mikko Snellman mówił o swojej pasji i obchodzonym święcie. Uczniowie odwdzięczyli się przesłaniem pozdrowień z Tczewa.

red.

Zdjęcia (1)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe