Chór Dziecięcy "Passionatka" wystąpił w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku

  • 29.11.2018, 12:38
  • red.
Chór Dziecięcy "Passionatka" wystąpił w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku

Podziel się:

Oceń:

25 listopada tczewski Chór Dziecięcy „Passionatka” pod dyrekcją Karoliny Kornas wystąpił w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej podczas koncertu „Narodowe śpiewanie w Gdańsku”.

Wykonawcami koncertu były chóry dziecięce i młodzieżowe, biorące udział w Ogólnopolskim Programie „Śpiewająca Polska”, które zaprezentowały najpiękniejsze kompozycje polskiej literatury chóralnej, a towarzyszyli im Filip Cieszyński przy fortepianie oraz Gdańska Grupa Perkusyjna „TRIO PER KA”. 

Połączone ze sobą chóry stworzyły grupę kilkuset anielskich głosów i zachęciły publiczność do wspólnej zabawy. Była to również wspaniała okazja, aby poznać tajniki sztuki muzycznej i wokalnej. Wykonawcy koncertu oraz publiczność, dzięki otrzymanym kartom w kolorze białym i czerwonym utworzyli wielką flagę, radośnie celebrując 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. 

Finałem koncertu było prawykonanie kompozycji Anny Rocławskiej-Musiałczyk na wielki chór dziecięco-młodzieżowy, grupę perkusyjną, fortepian i publiczność, a dyrygowała Anna Wilczewska – kurator.

Wydarzenie sfinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017-2021.
 

red.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe