Sobota, 25.05.2019

Chór Dziecięcy "Passionatka" wystąpił w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku

  • 29.11.2018, 12:38
  • red.
Chór Dziecięcy "Passionatka" wystąpił w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku
Podziel się:
Oceń:
25 listopada tczewski Chór Dziecięcy „Passionatka” pod dyrekcją Karoliny Kornas wystąpił w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej podczas koncertu „Narodowe śpiewanie w Gdańsku”.

Wykonawcami koncertu były chóry dziecięce i młodzieżowe, biorące udział w Ogólnopolskim Programie „Śpiewająca Polska”, które zaprezentowały najpiękniejsze kompozycje polskiej literatury chóralnej, a towarzyszyli im Filip Cieszyński przy fortepianie oraz Gdańska Grupa Perkusyjna „TRIO PER KA”. 

Uniwersytet Morski Gdynia
Uniwersytet Morski Gdynia
Uniwersytet Morski Gdynia

Połączone ze sobą chóry stworzyły grupę kilkuset anielskich głosów i zachęciły publiczność do wspólnej zabawy. Była to również wspaniała okazja, aby poznać tajniki sztuki muzycznej i wokalnej. Wykonawcy koncertu oraz publiczność, dzięki otrzymanym kartom w kolorze białym i czerwonym utworzyli wielką flagę, radośnie celebrując 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. 

Finałem koncertu było prawykonanie kompozycji Anny Rocławskiej-Musiałczyk na wielki chór dziecięco-młodzieżowy, grupę perkusyjną, fortepian i publiczność, a dyrygowała Anna Wilczewska – kurator.

Wydarzenie sfinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017-2021.
 

red.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe