(ZDJĘCIA) Stracił mamę, ale dzielnie walczy o zdrowie! Mieszkańcy zbierali środki na leczenia Dominika

  • 02.08.2018, 12:08
  • (MW)
(ZDJĘCIA) Stracił mamę, ale dzielnie walczy o zdrowie! Mieszkańcy zbierali… (MW)

Podziel się:

Oceń:

Dominik Raczkowski to dzielny chłopiec, którego wychowują i rehabilitują dziadkowie. 12 kwietnia 2016 r. stracił w wypadku stracił mamę, sam, dzięki szybkiej reanimacji i pomocy lekarzy przeżył, ale dziś porusza się o wózku inwalidzkim. Chłopcu i jego bliskim pomaga każdy, kto tylko może. To z myślą o nim zorganizowano festyn pn. „Z sercem dla Dominika”, podczas którego zbierano pieniądze na kosztowne leczenie.

„Ciągle pada” - słowami znanej piosenki przywitali się organizatorzy sobotniego (28.07.) festynu na rzecz Dominika Raczkowskiego. Niestety deszczowa aura skutecznie zniechęciła do odwiedzenia amfiteatru...

„Dominik to wojownik”

Chłopiec uległ wypadkowi, który brutalnie przerwał szczęśliwe dzieciństwo. Ma przerwany rdzeń kręgowy oraz 10 mm przerwę między kręgami. Obecnie przechodzi operacje przeszczepu komórek macierzystych, które pozwolą mu na szybsze dojście do pełnej sprawności. Przez ostatnie dwa lata jego życie kręciło się wokół szpitalnych sal oraz kochających dziadków. To oni po śmierci mamy zostali przy jego boku, zapewniając rehabilitację i pełne wsparcie.

-  Dominik to wojownik. Choć myśleliśmy, że już się poddał, to on dalej walczył o powrót do świata żywych i zdrowych – mówił dziadek chłopca. – Codziennie go rehabilitujemy, mamy dwóch fizjoterapeutów, którzy do nas przychodzą. Koszt takiej obsługi to ok. 3 tys. zł, do tego dochodzą przejazdy i inne potrzebne artykuły. Gdyby nie fundacja i pomoc ludzi, byłoby nam ciężko.  (...)

Każdy kto chce pomóc, może wpłacić pieniądze na rzecz chłopca na konto fundacji - Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba”, Bank BZ WBK na nr: 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374 – tytułem: „849 pomoc dla Dominika Raczkowskiego”. A także odwiedzić jego profil na fejsbuku - Dominik Raczkowski.

(MW)

Zdjęcia (29)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
123
123 03.08.2018, 08:11
Zacznijmy od tego że ten festyn był bardzo mało nagłośniony. Nie dostrzegłam żadnego plakatu o tym informującego. Ci co dzisiaj nie mają fc, to nawet o tym nie wiedzieli.

Pozostałe