Poszukiwanie pytona tygrysiego - a gdyby dopłynął do Tczewa?

  • 18.07.2018, 07:12
  • (MW)
Poszukiwanie pytona tygrysiego - a gdyby dopłynął do Tczewa?

Podziel się:

Oceń:

Pół woj. mazowieckiego poszukuje zaginionego węża – pytona tygrysiego. Gdzie mógł się zaszyć? Czy jest w stanie oddalić się od stolicy, gdzie go porzucono i np... dopłynąć Wisłą na Kociewie?

Wiadomo jedynie, że ma ok. sześciu metrów długości i ostatnio widziano go niedaleko Warszawy. Natura dzikiego gada nie pozwoli łowcom wężowych głów na jego szybkie uchwycenie. Będzie się bawić z ludźmi w kotka i myszkę. Mniejsze zwierzęta zrobiły się nerwowe - kto to wie, gdzie jest i kiedy zacznie polować. W poszukiwania zaangażowano wiele osób, wśród których nie zabrakło pracowników zoo, policji, straży miejskiej i pożarnej, lekarzy weterynarii. Do sprawy dołączył nawet niezawodny detektyw Krzysztof Rutkowski. Można sobie tylko wyobrazić, że na samą wieść o tym pyton zaczął drżeć, zaszył się gdzieś głęboko i ze strachu przed legendą polskiej detektywistyki boi się nawet syczeć. Kiedy już go odnajdą pewnie będzie mieć jeszcze trudniej: przesłuchania, a później wywiady, „Tańce z gwiazdami” itp.

No cóż redakcja GT trzyma kciuki za odnalezienie węża. Czy zrobi karierę w kraju nad Wisłą, albo przynajmniej w którymś zoo? Zobaczymy. Na razie mieszkańcy Tczewa nie mają się czego obawiać. Wąż jest daleko i nie ma możliwości, by dotarł do nas drogą rzeczną, co potwierdził nam ze 100 proc. pewnością Sławomir Sowula, rzecznik Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Gdańsku.

(MW)

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Lalcia
Lalcia 19.07.2018, 16:23
Ja pitona się nie boję. Ważne żeby byłł duży.
Wędkarz
Wędkarz 18.07.2018, 08:35
Ja widziałem w Tczewie na główce pytona jak poszedłem oddać mocz w krzaki
dfh
dfh 19.07.2018, 14:26
Taa widziałeś koliberka a nie pytona :)

Pozostałe