Podstępna choroba zniszczyła nerki 24-latka z Gniewu. „Będę wdzięczna za każdą kroplę krwi”

  • 11.07.2018, 09:32 (aktualizacja 11.07.2018, 09:41)
  • (MW)
Podstępna choroba zniszczyła nerki 24-latka z Gniewu. „Będę wdzięczna za każdą kroplę krwi”

Podziel się:

Oceń:

– Mamo, bolą mnie mięśnie, idę do lekarza. Poszedł. Myślał, że przepisane leki przeciwbólowe pomogą wyzdrowieć. Dwa dni później leżał już w szpitalu z ciężkim zatruciem organizmu. Chłopak walczy o zdrowie oraz krew, która pozwoli myśleć o normalnej przyszłości.

Jeszcze dwa lata temu Jakub Thiel z Gniewu był zdrowym 22-latkiem. Choroba pojawiła się nagle i na zawsze zmieniła życie Kuby oraz jego bliskich.

Zaczęło się od bólu mięśni

- Sytuacja była dość dziwna – opowiada Danuta Thiel, mama Kuby. - Syn poszedł do lekarza, bo bolały go mięśnie. Ten wypisał mu receptę na leki przeciwbólowe myśląc, że to pewnie od jazdy na rowerze, o której syn wspominał. Dwa dni później Kuba trafił do szpitala, w którym po serii badań stwierdzono zatrucie organizmu, za co odpowiedzialne były niewydolne nerki. Potem były już kolejne badania oraz dializy. Lekarz prowadzący długo szukał przyczyny niewydolności narządów. Okazało się, że powodem była nadczynność przytarczyc. To ona uszkodziła narząd, który zatruł organizm. Danuta Thiel wspomina, jak ciężko było funkcjonować aktywnemu do tej pory chłopakowi.

- Co drugi dzień był dializowany. Jechał o godz. 6 rano, a kończył ok. 13. Przez cały ten czas nerka była coraz bardziej zniszczona. Rok temu zaproponowano przeszczep. Pół roku trwały badania, kolejne pół roku oczekiwaliśmy na dawcę. Na szczęście dawca się znalazł, choć nie chciałam, aby w ten sposób to wyglądało. Na OIOM-ie leżał 28-latek, który uległ wypadkowi. Niestety chłopak zmarł. Jednak dzięki zgodzie na pobranie narządów, nerkę otrzymał mój syn. Drugą przeszczepiono Tomkowi, chłopakowi z sali obok. Nie wiem jak miałabym mu podziękować... Dzięki niemu mój Kuba żyje i być może nie będzie już musiał być dializowany. (...)


Oddaj krew, podziel się życiem

Dzięki determinacji oraz woli życia Jakub Thiel powoli wychodzi na prostą. Rodzina czuwa przy nim i prosi o bezcenny lek, który pomoże chłopakowi.

Kuba leży na Oddziale Nefrologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Krew można oddać w najbliższym punkcie krwiodawstwa. Przy pobieraniu należy podać dane: Jakub Thiel, Oddział Nefrologii UCK - Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, ul. Dębinki 7 w Gdańsku. 

Prosimy o wsparcie! 

(MW)

Komentarze (40)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Dr Collins
Dr Collins 17.08.2019, 08:07
Ma to na celu poinformowanie ogółu społeczeństwa Mężczyzna lub Kobieta, którzy są zdrowi i w 100% poważni w oddawaniu nerki, powinni niezwłocznie skontaktować się z Dr.
Collins, jestem nefrologiem w szpitalu ogólnym.
Ponieważ mamy wielu pacjentów, którzy są tu na przeszczep nerki, są
szukasz możliwości oddania nerki za pieniądze z tego powodu
załamanie finansowe, Nasz szpital specjalizuje się w nerkach
Operacja / przeszczep
oraz inne leczenie narządów, zajmujemy się również skupem i przeszczepem
nerki
z żywym i zdrowym dawcą. oferujemy za Ciebie 808 000,00 USD
nerki If
jesteś zainteresowany oddaniem nerki, nie wahaj się
skontaktuj się z nami poprzez e-mail; [email protected] lub numer WhatsApp: +254750078353
Dr Brad Hilaman
Dr Brad Hilaman 15.06.2019, 10:25
Proszę o uwagę,

Ma to na celu poinformowanie ogółu społeczeństwa, że mężczyźni lub kobiety, którzy są zdrowi, a0 poważnie sprzedaje swoją nerkę, powinni niezwłocznie skontaktować się z Miot Center. Ponieważ mamy wielu pacjentów, którzy są tutaj po przeszczep nerki, Czy szukasz okazji do sprzedaży nerki za pieniądze z powodu załamania finansowego, a my zaoferujemy ci 550 000 USD na nerki. Nazywam się Doktor Brad Hilaman, jestem Przedstawicielem w Szpitalu Dosher Memorial. Nasz szpital specjalizuje się w chirurgii nerek / transplantacji i leczeniu innych narządów, zajmujemy się również kupowaniem i przeszczepem nerek u żywego i zdrowego dawcy. Jeśli jesteś zainteresowany sprzedażą swojej nerki, nie wahaj się skontaktować z nami przez e-mail: [email protected]

E-mail: [email protected]
Lub WhatsApp: +2348110652559
Dr Brad Hilaman.
Dr. Brad Hilaman
Dr. Brad Hilaman 24.05.2019, 13:50
Nazywam się Dr.Nelson Bene z Irrua Specialist Hospital, jestem specjalistą w chirurgii narządów i zajmujemy się kupowaniem narządów od ludzi, którzy chcą sprzedawać, a my jesteśmy w USA i Malezji, ale nasza siedziba główna jest w Nigerii. jeśli jesteś zainteresowany sprzedażą swojej nerki Nie wahaj się, aby do nas wrócić, abyśmy mogli kontynuować. I to jest nasz e-mail, jeśli jesteś zainteresowany: [email protected]

E-mail: [email protected]
Dr. Brad Hilaman
merly
merly 01.05.2019, 05:50
Jestem tu, aby poświadczyć, co ten wielki rzucający zaklęcie zrobił dla mnie. Nigdy nie wierzę w rzucanie zaklęć, dopóki nie miałem ochoty tego spróbować. Ja i mój mąż mieliśmy wiele problemów z życiem razem, on nie zawsze będzie mnie uszczęśliwiał, ponieważ zakochał się w innej kobiecie poza naszym małżeństwem Starałem się, żeby mój mąż opuścił tę kobietę, ale im więcej z nim rozmawiam Im bardziej mnie zasmuca, tym moje małżeństwo popadło w rozwód, ponieważ nie zwraca na mnie uwagi. Tak więc z całym tym bólem i niepokojem, postanowiłem skontaktować się z tym rzucającym zaklęcia, aby sprawdzić, czy wszystko może się między mną a mężem wytrenować. ten czar DR PEACE powiedział mi, że mój mąż jest naprawdę w wielkim bałaganie, że był czarującą magią, więc powiedział mi, że zrobi wszystko jak zwykle. kontynuował i rzucił zaklęcie dla mnie, po 3 dniach rzucił zaklęcie na mojego męża, który całkowicie się zmienił, przyszedł przepraszając mnie i mówiąc, jak mnie potraktował, że nie wiedział, co robi, ja i mój mąż wracamy Naprawdę dziękuję DR PEACE za przywrócenie mojego męża do siebie, chcę, żeby wszyscy skontaktowali się z nim dla tych, którzy mają jakiekolwiek problemy w związku z problemami związanymi z małżeństwem i związkami, rozwiąże to dla ciebie. Jego adres e-mail jest tutaj: [email protected]
WhatsApp: +2348059073851
Viber: +2348059073851
marie
marie 30.03.2019, 14:14
Prawdziwa historia życia o mnie Miss Maria Patricial i Dr.Raj w szpitalu Narayana, komu sprzedam jedną nerkę za pieniądze, a on zapłacił mi trochę (450 000,00 dolarów USD) kwoty pieniędzy na kilka dni przed przeszczepem, użyłem być bardzo biednym i trudno mi jeść, natknąłem się na zeznania mówione o tym, jak Doktor Raj wynagrodził go ciężko, wydając swoją nerkę przez jednego kena Seana, który powiedział, kto jest zainteresowany
powinien dać próbę i wrócić, aby zeznawać, skopiowałem e-mail jako ([email protected]) i wysłałem mu e-mailem w mniej niż trzy godziny dostałem odpowiedź od Doktora i targowaliśmy się i zrobiłem odważny krok, zarejestruj się, podejmując wszystkie niezbędne porozumienia, rozwiąż wszystkie problemy, za kilka dni dostałem zapłatę zgodnie z ustaleniami obojga i przyjęto datę operacji i operowano na mnie, aby uratować pacjenta bez żadnych problemów i dostałem pieniądze na równowagę, Jestem teraz rozliczany finansowo i firma, proszę nie wahaj się skontaktować ze szpitalem ([email protected])
Mój problem finansowy dobiegł końca w życiu i teraz jestem szczęśliwy.
whyte
whyte 18.03.2019, 03:47
Chcesz sprzedać swoją nerkę? lub Czy szukasz okazji do sprzedania swojej nerki za pieniądze z powodu awarii finansowej i nie wiesz, co robić, a następnie skontaktuj się z nami już dziś, a my zaoferujemy Ci dobrą kwotę na nerki. Nazywam się (doktor Elvis Whyte) jestem frenologiem w naszym szpitalu Specjalizuję się w chirurgii nerek i zajmujemy się również kupowaniem i przeszczepianiem nerek z żywym odpowiednim dawcą. E-mail kontaktowy: [email protected] lub WhatsApp +2347083629144, aby uzyskać więcej informacji
życzliwy
życzliwy 28.07.2018, 19:30
Kuba szybkiego powrotu do zdrowia i nie przejmuj się tymi komentarzami od specjalistów co w swój garnek nie zaglądają tylko do kogoś
życzliwy
życzliwy 28.07.2018, 19:55
Naprawcie krzywdy, a póżniej doradzajcie.
Ricardo
Ricardo 21.07.2018, 15:07
Jak, to czytam opadają Mi ręce jak można wypowiadać się na temat czyjejś rodziny albo kogoś nawet go nie znając. A to co napisał ROBAK świadczy o jego inteligencji a raczej jej braku. Powiedział to ktoś kto zazdrości życia jakie prowadzi Kuba i jego rodzina. Z mojej strony to mogę Tylko dodać. Kubaa, wracaj szybko do zdrowia i do nas!!! :D Bo Tych debili nie idzie czytać :)
FRANCA
FRANCA 21.07.2018, 11:11
Zbulwersowana i droga wy obydwoje nic nie wiecie nawet na temat Kuby,tylko z opowiesci innych ludzi.0% prawdy w tym co piszecie.Znam sam osobiscie Kube od bardzo dlugiego czasu ,jak i jego mame.Nie rzycz 2 osobie co tobie nie mile.
Badylove
Badylove 14.07.2018, 14:43
Alak nie odzywaj mordy jak nie wiesz ilu przez niego sie powiesilo..diler ma to co dal innym !!! Karma wrocila,niszczyl zdrowie i zycie innym ..zbiera co zasiewal
Wal.dek.
Wal.dek. 13.07.2018, 23:15
No właśnie kolegów ma na pęczki ale żaden się nie poświęci i nie odda tego leku. Miał ich chyba do picia ale jak ich teraz naprawdę potrzebuje to ich nie ma.
Alak
Alak 13.07.2018, 18:45
Fuj, jakie komentarze..gniew plotkarskie miasto z tego słynie że każdy wpier...dala się w zycie innych, spójrzcie na siebie madrale..wszyscy macie nie jedno za uszami.. .jedno jest ważne Kuba potrzebuje pomocy i tylko to się liczy.
Robak
Robak 16.07.2018, 16:50
Tyle co ty masz za uszami, to mało kto. Ty, twój GACH i udany na wskroś synuś jesteście siebie warci. Razem z dużą dozą prawdopodobieństwa działaliście. Pysk umalowany, opalenizna sztuczna, u boku ponad 10 lat młodszy i łeb zadarty. Dama Gniewskiego bruku. Ot cała inteligencja i ogłada. A "ma się", jakby była co najmniej ministrową. O innych to szybko, tylko nie o sobie. Przyłożył ci "Badylove" aż zamilkłaś. Skończona dyskusja.
Rozum
Rozum 13.07.2018, 20:20
Potrzebuje pomocy i to nie ulega wątpliwości. Jak on potrzebuje to dobrze, innym nie jest potrzebna. Można niszczyć cudze życie, byle nie moje. A tak na marginesie - kumpli miał na pęczki i nie powinno zabraknąć tego cennego leku, którym jest krew jako dar ratujący życie kolegi. Do działania, a nie plotkarskie miasto. To nie plotki, to fakty.
droga
droga 13.07.2018, 17:53
Skończcie tą jałową dyskusję. To, że zachorował i potrzebuje pomocy w postaci leku, którym jest krew - nie ulega wątpliwości. Jednak rodzina jest znana. Matka z konkubentem cały czas mieszka w domu "męża". Kuba ani się nie uczył, ani nigdy nie pracował.Jednak z czegoś się utrzymywał, stać go było na auto i paliwo. Ordził równo. Matki płakały i pewnie płaczą. Teraz płacze jego matka i ubliża piszącym "prawdę", bo Kuba potrzebuje pomocy. A wcześniej myśleli o innych ? Nie czyń drugiemu co tobie nie miłe. Skorzystajcie z szansy, jaką dostaliście bo drugiej może nie być. Zamilknijcie. Przestańcie o tolerancji i inteligencji bo tej rodzinie daleko do jednego i drugiego. Tu widać, że zabrały głos osoby inteligentne i oględnie ujęły sprawę - m.in. zbulwersowana.
Maria Kuczynska
Maria Kuczynska 13.07.2018, 15:43
Halo wszyscy! Wiecej szacunku i tolerancji .Nawet jak cpal -czego nie wiem- to zasluzyl na druga szanse.Znam Jego ojca !pochodzi z porzadnej gniewskiej rodziny.Kuba! badz wytrwaly!walcz o zdrowie dla Ciebie !
Malutka09
Malutka09 13.07.2018, 15:26
Nie wtrącajcie w chorobe Kuby innego chłopaka. A Kuba potrzebuje teraz pomocy a wy potraficie tylko komentować.. To jest teraz mało istotne czy on ćpał, teraz potrzebuje naszej pomocy.. Życze Kuba powrotu do zdrowia!
;)
;) 13.07.2018, 10:40
Mało inteligentna jesteś ty pisząc takie rzeczy.Każdy może zachorować.Więc nie oceniajcie ludzi jak nic nie wiecie na ten temat.To chyba sprawa Kuby a nie wasza.Chłopak teraz niestety zachorował i trzeba mu pomóc.A co ma wspólnego śmierć śp Pawła z tym że Kuba zachorował?... Trzymamy kciuki za Ciebie Kuba.! Życzę powrotu do zdrowia!!
Zbulwersowana
Zbulwersowana 13.07.2018, 09:10
To, że ktoś stwierdził fakt, że chory brał wszystko co popadnie nie oznacza, że jest mało inteligentny. Ja wątpię, żeby ta "choroba" wzięła się u niego z powietrza. Zrozumiałabym. Jakiś okres dorastania...Ale chłopak od lat porządnie daje to się doigrał. To było do przewidzenia tak samo jak niedawna śmierć innego matoła z tej samej paczki. Nie mówię żeby nie pomagać, ale to jak oddawanie kanapki komuś, kto swoją wyrzucił i podeptał dla zabawy, a teraz się ocknął że jest głodny. Niby słabe porównanie bo to mocna lekcja od życia. Mam nawet nadzieje że wyzdrowieje i się czegoś nauczy. Ale wątpię w te naukę...
Opalenie
Opalenie 12.07.2018, 22:34
Kuba trzymamy za cb kciuki
Aneta Borkowska
Aneta Borkowska 12.07.2018, 20:26
Dlaczego wszyscy komentujacu sa anonimowi ???? Pokazcie sie z imienia i nazwiska. Kuba jak kazdy potrzebuje pomocy i tylko krwi. A kazdy z nas ma za uszami wiec zacznijcie od siebie . Wspolczuje rodzinie trzymam kciuki i udostepniam.
Pamela22
Pamela22 12.07.2018, 15:23
Jesteście siebie warci.. Czy ćpał czy nie ćpał to już was nie powinno interesować. Chłopak potrzebuje pomocy a wy potraficie tylko oczerniać. Przez ćpanie nie zachorował każdego może spotkać taka choroba... Dlatego zamiast komentować to lepiej mu pomóżcie bo kiedyś wy będziecie potrzebować tej pomocy!!!!

Pozostałe