Czwartek, 21.02.2019
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena

Dovista wybiera 7R Park Tczew

  • 10.07.2018, 09:00
  • artykuł sponsorowany
Dovista wybiera 7R Park Tczew
Podziel się:
Nowo powstający magazyn 7R Park Tczew wzbogacił się o kolejnego najemcę. Grupa DOVISTA wynajęła łącznie około 20 500 m2 na terenie obiektu. To największa podpisana w tym roku transakcja najmu magazynów w województwie pomorskim.

7R Park Tczew- nowa inwestycja w Swarożynie

7R Park Tczew to projekt magazynowy klasy A o całkowitej powierzchni około 46 700 m2. Na terenie kompleksu powstaną dwa budynki o powierzchniach odpowiednio 26 180 m2 i 20 490 m2. Pierwszy z nich jest już całkowicie wynajęty, m.in. przez Grupę DOVISTA, a drugi budowany jest w systemie spekulacyjnym. Park zlokalizowany jest przy skrzyżowaniu dróg krajowych nr 91 oraz nr 22, w pobliżu autostrady A1 - węzeł Swarożyn. Oddanie do użytku projektu planowane jest na I kw. 2019 roku.

- Tczew to bardzo atrakcyjna lokalizacja sprzyjająca sprawnej dystrybucji na rynku lokalnym. Jej dużym atutem jest również dostępność do wykwalifikowanej siły roboczej. Rozpoczęcie współpracy z firmą DOVISTA i tak duża transakcja najmu to dla nas powód do zadowolenia jak i potwierdzenie słuszności obranej przez nas strategii – komentuje Marzena Taube, leasing manager 7R SA.

Współpraca z firmą DOVISTA Polska

DOVISTA Polska i spółki Grupy VELUX są największym producentem i eksporterem okien w Polsce, a ich poziom obrotów wynosi ponad 1,9 mld zł rocznie. Zatrudniają prawie 4000 osób, w tym 2400 osób w fabrykach firmy DOVISTA Polska Sp. z o.o znajdujących się w Wędkowych koło Tczewa., gdzie produkowane są wysokiej jakości okna i drzwi dla marek Rationel i Velfac.

- Decyzja o wynajęciu powierzchni magazynowej na terenie obiektu 7R Park Tczew była podyktowana doskonałą lokalizacją (zaledwie 5 km od naszego zakładu produkcyjnego) dostępem do wykwalifikowanych pracowników oraz dogodnymi warunkami jakie zaproponował nam deweloper. Mamy nadzieję, że to dopiero początek długofalowej współpracy – komentuje Wojciech Baszkowski, Prezes DOVISTA Polska.

Historia 7R na pomorskim rynku magazynowym rozpoczęła się już 10 lat temu, kiedy w ramach intensywnego rozwoju firma rozpoczęła budowę pierwszego obiektu w 7R Park Gdańsk. Obecnie deweloper zakończył rozbudowę parku w Gdańsku-Kowalach (140 000 mkw. w VI budynkach) i realizuje kolejne inwestycje na Pomorzu, m.in. w Tczewie, Słupsku, Gdańsku czy Szczecinie.

- Rozwój i potencjał regionu pomorskiego przekłada się na niesłabnące od wielu lat zainteresowanie najemców powierzchniami magazynowymi w tej okolicy. Ze względu na to postanowiliśmy kontynuować rozwój projektów 7R na północy kraju. Jeszcze w tym roku planujemy zarówno realizacje magazynów wielkopowierzchniowych jak i rozwój nowego konceptu City Flex w województwie pomorskim– komentuje Ryszard Gretkowski, wiceprezes 7R SA

Korzyści dla lokalnej społeczności

Nowa inwestycja wiążę się z dodatkowymi korzyściami dla lokalnej społeczności. Wraz z budową parku magazynowego, powstanie około 100 nowych miejsc pracy. Magazyn położony bliżej Wioski Okiennej w Wędkowych to również optymalizacja kosztów transportu, a także ograniczenie emisji spalin. Rocznie firma spodziewa się skrócić dystans pomiędzy magazynami a fabryką w Wędkowych o 150 tys. km!

W 7R Park Tczew zostaną zastosowane również liczne przyjazne dla środowiska rozwiązania. Będą to m.in. energooszczędne oświetlenie typu LED, czy destryfikatory powietrza. Dodatkowo zadbano o izolacyjność cieplną, doświetlenie stref przydokowych i odpowiedni podział stref oświetlenia tak, aby ograniczyć zużycie mediów.

7R Park Tczew będzie posiadał certyfikat BREEAM, który przyznawany jest dla inwestycji spełniających standardy najlepszych praktyk w zakresie zrównoważonego projektowania, budowania i użytkowania budynków.

artykuł sponsorowany


Pozostałe