Wyrok pozbawił szans na lokal socjalny. 77-latek z Tczewa: boję się starości pod mostem

  • 27.06.2018, 08:29 (aktualizacja 27.06.2018, 08:35)
  • Karol Uliczny
Wyrok pozbawił szans na lokal socjalny. 77-latek z Tczewa: boję się starości… poglądowe

Podziel się:

Oceń:

77-letni, niepełnosprawny mieszkaniec Tczewa, boi się, że wkrótce trafi pod most. Nie ma dzieci oraz rodziny, u których mógłby zamieszkać. Renta w wysokości 1600 zł jest za wysoka, by mógł ubiegać się o mieszkanie z zasobu komunalnego. Na socjalne nie ma szans, ponieważ takiej ewentualności pozbawił go sąd. Tymczasem o wynajem czegokolwiek, z miesiąca na miesiąc coraz trudniej.

Mieszkaniec zwrócił się o pomoc do redakcji Gazety Tczewskiej. W lokalnych mediach upatruje ostatniej szansy na poprawę niepewnej sytuacji życiowej. Mężczyzna od kilku lat wynajmuje pokój na tczewskich Suchostrzygach. Za kilkunastometrowe lokum płaci miesięcznie 700 zł. Jednocześnie obawia się, że właścicielka zażąda wkrótce zwolnienia pokoju, a wtedy trafi na przysłowiowy bruk.

Nie przyznał prawa do lokalu socjalnego

- Szukałem innego miejsca, ale właściciele życzą sobie nawet 1000 zł plus opłaty za jeden pokój. To znacznie przewyższa moje możliwości  – mówi 77-latek. – Mam 1600 zł renty. Jestem osobą niepełnosprawną, mam duże problemy z chodzeniem. Co miesiąc sporą część środków wydaję na leki. Na życie zostaje kilkaset złotych. Nie stać mnie nawet na wynajem małej klitki. Do tego co miesiąc komornik zabiera mi 400 zł na poczet dawnych długów. (...)

Karol Uliczny

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Degrangolada społeczna
Degrangolada społeczna 27.06.2018, 10:07
Wszyscy mówią o szacunku do zwierząt, jest to ostatnimi laty bardzo promowane w mediach... Jednak gdzie w tym szacunek względem drugiego człowieka? Starego, schorowanego, niepełnosprawnego, słabszego?
I w ogóle co to za skandaliczna decyzja aby nie dawać mieszkania socjalnego?

Pozostałe