sobota, 20 kwietnia 2024 13:15

(ZDJĘCIA,FILM) Sambor Tczew pewnie awansował do 1/8 Pucharu Polski

W sobotę o godz. 19.00 w hali PCS w Tczewie przy ul. Królowej Marysieńki Sambor Tczew podejmował w 1/16 Pucharu Polski kobiet CHKS Łódź. Awans może oznaczać, iż na kolejnym szczeblu rozgrywek wylosowana może zostać drużyna z czołówki PGNiG Superligi.

Autor: (tt)

Początek meczu zaczął się od trzybramkowego prowadzenia drużyny z Tczewa i wydawałoby się, że spotkanie będzie jednostronne. Wtedy to drużyna z Łodzi zdobył bramkę kontaktową i zbliżyła się z jednobramkową stratą do rywalek. Do dwudziestej minuty mecz był wyrównany, a Sambor uzyskał nieznaczne prowadzenie 8:4.

Do końca pierwszej połowy Sambor kontrolował przebieg gry, mając w pewnym momencie 6. bramkową przewagę, niestety dwie ostatnie bramki zdobyły łodzianki i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 13:9.

Po zmianie stron Sambor systematycznie powiększał przewagę prowadząc po 45 minutach 21:13. Kolejne bramki dla tczewianek przychodziły z łatwością z kontrataków, gdyż rywalki zaryzykowały ofensywniejszą taktykę. Po 60 minutach gry wynik 32:21 dla Sambora i to drużyna z Tczewa zmierzy się w kolejnej rundzie Pucharu Polski.

Kolejny mecz ligowy już we wtorek o godz. 18.30, rywalkami będą SMS ZRPP II Płock. Mecz ten miał odbyć się pierwotnie 10 grudnia, jednak został on w ostatniej chwili przełożony.

Sambor Tczew - CHKS Łódź 32:21 (13:9)