piątek, 26 kwietnia 2024 11:48

Sambor Tczew przegrał po ambitnej walce

W zaległym meczu 13. kolejki I ligi kobiet MTS Kwidzyn pokonał Sambora Tczew 23:20 (14:11). MTS tylko na moment powrócił na pozycję lidera. W 15. kolejce rozegrano raptem dwa spotkania. AZS AWF Warszawa zremisował z MMKS Jutrzenką Płock 25:25 (13:12), a MKS AZS UMCS Lublin przegrał z Koroną Handball Kielce 22:35 (11:18) i to Korona teraz przewodzi stawce.

Autor: (JAC)

Niedawna (5 marca) pierwsza wygrana Sambora w lidze z AZS-em AWF Warszawa wlała nadzieję w serca kibiców, że tczewianki (ostatnia pozycja) nie odpuszczą w walce o utrzymanie w I lidze. Kwidzynianki mają inny cel – awans do superligi. Mimo że gospodynie były faworytem meczu, to lepiej na początku zagrały samborzanki, m.in. dzięki Magdalenie Maszocie, która po 11 minutach gry miała już na koncie 4 bramki (w tym dwie z rzutów karnych). Dzięki temu Sambor prowadził 5:3. U  kwidzynianek szwankowała skuteczność w ataku. Niemniej w 19 minucie po skutecznej kontrze Darii Szynkaruk wyszły na prowadzenie - 14:11 dla gospodyń do przerwy, ale wynik był otwarty. Niestety, na początku drugiej odsłony na ławkę kar powędrowały dwie samborzanki. Zawodnicki MTS-u odskoczyły na 18:12. Mimo ambitnej postawy do końca tczewiankom nie udało się odwrócić losów spotkania. Trafienie Maszoty ustaliło wynik na 23:20. Teraz 25 marca Sambor podejmie MKS AZS UMCS Lublin.

MTS Kwidzyn - Sambor Tczew 23:20 (14:11)

MTS: Bielak, Kłos, Reowicz - Szynkaruk 9, Pękala 5, Wicik 2, Zawalich 2, Damaziak 2, Grabowska 1, Chmara 1, Grulkowska 1, Guziewicz, Wąsik, Orlich, Pożoga, Król. Kary: 8 mi. (Pękala 6 min, czerwona kartka, Chmara 2 min).

Sambor: Skonieczna, Frankowska, Klarkowska - Maszota 5, Siekańska 3, Majocha 3, Michalska 3, Domnik 3, Majorowska 2, Górecka 1, K. Wańczyk, Meger, Duszyńska, Hawryszko. Kary: 14 min (Hawryszko 4 min, Domnik, Wańczyk, Michalska, Meger, Majorowska - po 2 min).