Będzie więcej dodatkowych zajęć

  • 23.11.2016, 12:44
  • Admin Admin
Będzie więcej dodatkowych zajęć

Podziel się:

Oceń:

MAŁE WALICHNOWY. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Małych Walichnowach uczestniczą w zbiórkach pieniędzy na rzecz różnych fundacji czy w akcji „Góra grosza”. Sport niezmiennie jest na wysokim poziomie. Dziewczęta, jak i chłopcy zajęli II miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w unihokeju. Chłopcy zdobyli V miejsce w Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Halowej Piłce Nożnej Szkół Wiejskich.

Blandyna Stefańska, dyrektor szkoły

W ciągu ostatniego roku wyremontowaliśmy jedną salę, łącznie z wymianą podłogi. Mamy pieniądze na remont kolejnej. Cieszymy się, że uczestniczymy w projekcie „Edukacyjny Pelplin – równamy do najlepszych”. Będzie więcej dodatkowych zajęć, np. z informatyki, matematyki, j. angielskiego, przyrody eksperymentalnej. Są też zajęcia wyrównujące, ale nas cieszą te rozwijające. Mamy dostać nowe komputery i ma być wykonane całe okablowanie do internetu. Obecnie dysponujemy 10 komputerami. Ma być przystosowana sala do nauki języków. Dzieci od przedszkola chętnie uczą się języków obcych. Nie ma teraz godzin karcianych, ale nauczyciele i tak prowadzą dodatkowe zajęcia. Uczestniczymy w projekcie „Książki naszych marzeń”, dzięki któremu nasza biblioteka wzbogaciła się o nowe pozycje. Ostrożnie podchodzimy do tego, co przyniesie reforma edukacji. Niepokoi niż demograficzny. To była szkoła 8-klasowa, więc nie ma problemów, by taką znowu była. Mamy odpowiednią infrastrukturę i liczbę pomieszczeń. Funkcjonuje też zerówka. W tym roku nasi uczniowie wystąpili w programie artystycznym podczas gminnych obchodów Święta Niepodległości w domu kultury w Pelplinie. To dla nas duże wyróżnienie. 

 


 

Stanisław Rzeszotek, kl. V, Małe Walichnowy
WF, matematyka i plastyka to moje ulubione przedmioty. Łatwo mi przychodzi rozwiązywanie zadań. Chętnie gram w gry zespołowe - unihokej, siatkówka, piłka nożna. Gram na lewej pomocy w drużynie juniorów Orła Subkowy. Najlepiej wychodzi mi malowanie krajobrazów, a chętnie  używam koloru niebieskiego. W wolnym czasie wyszukuję różnych informacji w internecie albo gram. Wychodzę pobawić się na plac zabaw lub pokopać z kolegami w piłkę. Biorę udział w konkursach plastycznych. Podobała mi się książka „Chłopcy z placu broni”. Chcę być zawodowym piłkarzem. 


Aleks Reda, kl. V, Małe Walichnowy
Moje przedmioty to matematyka, informatyka, plastyka, technika, przyroda i WF. Teraz dokarmiamy ptaki i mogę obserwować różne gatunki. Zdobywamy praktyczną wiedzę, np. jak nazywają się drzewa, krzewy. Na informatyce piszemy o atrakcjach naszej wsi, wykorzystując możliwości Worda 2013. Na przerwach lubię pogadać z kolegami. Startuję w konkursach plastycznych. Uczestniczyłem w konkursie matematycznym „Kangurek”. Lubię z kolegami pochodzić po naszej miejscowości. W domu bawię się z siostrą. Myślę że mógłbym być strażakiem i ratować ludzi.  .

 
Weronika Osińska, kl. VI, Małe Walichnowy
W szkole lubię zajęcia komputerowe, plastykę, technikę, WF – gry zespołowe - i język angielski, który może mi się w przyszłości przydać w pracy. Chętnie maluję różne motywy, a moim kolorem jest czarny. Biorę udział w konkursach plastycznych. Chodzę na kółko regionalne. Np. haftujemy serwetki, malujemy na deskach. W wolnym czasie gram w piłkę nożną, spotykam się z koleżankami. Czytam książki przygodowe. Ostatnio podobała mi się lektura „Ten obcy”.  W przyszłości chciałabym zostać fryzjerką i mieć swój zakład, bo lubię układać włosy. 


Kaja Marcinkiewicz, kl. VI, Małe Walichnowy
Język angielski, WF i informatyka są moimi ulubionymi przedmiotami. Angielski przyda mi się do porozumiewania, gdy pojadę za granicę. Na informatyce ciekawi mnie robienie różnych projektów, wykresów. Uczestniczę w konkursach plastycznych, głównie maluję krajobrazy. Chętnie biegam, gram w unihokeja i piłkę nożną. Uczestniczę w zajęciach zespołu regionalnego. Czytam książki. Po szkole jeżdżę na rowerze, gram w piłkę, spotykam się z koleżankami. Jestem przewodniczącą samorządu szkolnego. Bierzemy udział w akcjach, jak Góra grosza. Chciałabym być piosenkarką.  

Admin Admin

Zdjęcia (4)

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kvlg1994
Kvlg1994 02.12.2018, 10:09
http://aluminek.com.br/?***=co… http://aluminek.com.br/?***=co… http://arquitectosenreformas.e… http://cadcamoffices.co.uk/com… http://cadcamoffices.co.uk/com… http://cbs.torzhok.tverlib***/gornichnye-hanauke-2-sezon-12-seriya-a6-gornichnye-hanauke-2-sezon-12-seriya http://cbs.torzhok.tverlib***/smotret-ulica-3-sezon-81-seriya-c7-ulica-3-sezon-81-seriya http://cossupplies.com/?***=co… http://cossupplies.com/?***=co… http://cossupplies.com/?***=co… http://cossupplies.com/?***=co… http://cossupplies.com/?***=co… http://cossupplies.com/?***=co… http://dcasociados.eu/componen… http://dcasociados.eu/componen… http://dcasociados.eu/componen… http://fontaine-sa.fr/?***=com… http://fontaine-sa.fr/?***=com… http://fontaine-sa.fr/?***=com… http://fontaine-sa.fr/?***=com… http://fontaine-sa.fr/?***=com… http://fontaine-sa.fr/?***=com… http://fontaine-sa.fr/?***=com… http://fontaine-sa.fr/?***=com… http://fontaine-sa.fr/?***=com… http://fontaine-sa.fr/?***=com… http://fontaine-sa.fr/?***=com… http://fontaine-sa.fr/?***=com… http://fontaine-sa.fr/?***=com… http://grenzenlos-kochen.de/?*… http://grenzenlos-kochen.de/?*… http://icdl7.ir/?***=com_k2&am… http://icdl7.ir/?***=com_k2&am… http://kontrantzis.gr/***.***/… http://kontrantzis.gr/***.***/… http://kontrantzis.gr/***.***/… http://laposadadecucayo.com/?*… http://lindustrie.de/?***=com_… http://lindustrie.de/?***=com_… http://lindustrie.de/?***=com_… http://lindustrie.de/?***=com_… http://lindustrie.de/?***=com_… http://lindustrie.de/?***=com_… http://lindustrie.de/?***=com_… http://lindustrie.de/?***=com_… http://lindustrie.de/?***=com_… http://lindustrie.de/?***=com_… http://lindustrie.de/?***=com_… http://lindustrie.de/?***=com_… http://lindustrie.de/?***=com_… http://lindustrie.de/?***=com_… http://lindustrie.de/?***=com_… http://lindustrie.de/?***=com_… http://microbiology.med.uoa.gr… http://microbiology.med.uoa.gr… http://microbiology.med.uoa.gr… http://microbiology.med.uoa.gr… http://mjbosch.com/?***=com_k2… http://mvisage.sk/***.***/comp… http://mvisage.sk/***.***/comp…
http://cleantalkorg2***/
vmsy ixkv

Pozostałe