poniedziałek, 20 maja 2024 12:08
Reklama
Reklama

Jak żywopłot stał się szaletem

PELPLIN. Na dworcu w Pelplinie i w jego okolicach brak jest publicznego szaletu! Toalety niby znajdują się na dworcu, ale od dawna są nieczynne. W okolicy brakuje choćby toi toia.
Jak żywopłot stał się szaletem
Ponieważ podróżni nie rzadko czekają długie godziny na przyjazd pociągów, z którymi zwłaszcza do Gdańska od dłuższego czasu jest krucho, załatwiają się w miejscach przypadkowych. Dla ludzi, ku zgrozie mieszkańców okolic dworca popularnym miejscem załatwiania potrzeb fizjologicznych, stały się samotnie rosnące dwa fragmenty, zapewne kiedyś dużo dłuższego żywopłotu. Teraz są to jedynie dwa samotnie stojące pośród trawnika chaszcze, co jakiś czas odwiedzane przez zdesperowanego mieszkańca lub podróżnego.
Jak się okazało w sprawie szaletów do PKP wystąpiła już Gmina i Miasto Pelplin, jednak struktura własnościowa PKP sprawia, że kwestia ich przejęcia przez gminę nie jest taka prosta.
Budynkami dworca PKP w Pelplinie zarządza Rejon Administracji Nieruchomości w Tczewie, to tam dowiedzieliśmy się, że wszystko zmierza w kierunku przejęcia nieczynnych szaletów przez gminę.
- Rozpoczęliśmy rozmowy z Rejonem Administracji Nieruchomości – jest dobra wola, aby rozwiązać ten problem – powiedział nam z-ca burmistrza Tadeusz Błędzki. – Jeszcze w tym roku toalety mają być wyremontowane i oddane do użytku. Niestety jeszcze nie wiemy, na jakich warunkach zarządca nieruchomości przekaże je nam – rozmowy wciąż trwają.
Za toalety odpowiedzialny będzie administrator wynajęty przez miasto. Na razie nie wiadomo czy będą one płatne.
Od przyszłego roku straż miejska będzie funkcjonować w budynkach dworca PKP, które gmina zaadaptuje. Gmina będzie wynajmować te pomieszczenia od kolei. Czynsz, jaki będzie płacony zarządcy nieruchomości będzie pokrywany kosztami, jakie gmina poniesie po adaptując budynek na rzecz straży.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama