środa, 22 maja 2024 01:59
Reklama
Reklama

Weeked nie byle jaki na Kociewiu

KOCIEWIE. Sobota i niedziela, piękna pogoda. Dużo dobrej zabawy i strawy duchowej: Grupa Voo Voo, Wesoła Kapela oraz grupa Snajper w Tczewie (5 sierpnia), Festyn na osiedlu Pólko w Gniewie (4 sierpnia), „Podróż w Przeszłość na Zamku w Gniewie (4-5 sierpnia), Festiwal Gry na Instrumentach Unikatowych i Byle Czym w Starogardzie Gd. i Ania Szarmach (4 sierpnia). Przepiękna pelplińska Bazylika Katedralna zaprasza.

Lato w Amfiteatrze w Tczewie
5 sierpień (godz. 17.00). W cyklu koncertów „Lato w Amfiteatrze” wystąpi grupa Voo Voo. Zespół powstał w 1985 r. Voo Voo gra zróżnicowaną muzykę, opierającą się głównie na połączeniu rocka z folkiem różnych kultur i dużej ilości improwizacji. Ostatnio w ich twórczości pojawiły się także elementy współczesnych gatunków muzycznych, takich jak drum&bass, hip-hop czy nu jazz. Twórczość zespołu przechodziła ewolucję od początkowo mrocznych i surrealistycznych obrazów w warstwie tekstowej, okraszonych podobną muzyką, do coraz pogodniejszych i bardziej dynamicznych klimatów. „Mózgiem” zespołu jest gitarzysta i wokalista Wojciech Waglewski. Zespół nagrał już w sumie 28 płyt. Widowisko dla najmłodszych przedstawi gdański Teatr Qfer, a oprócz Voo Voo zagrają również Wesoła Kapela oraz grupa Snajper.

Festyn oraz tajemnice Katedry w Pelplinie
4 sierpień (godz. 16). Festyn na osiedlu Pólko. Głównym inicjatorem imprezy jest Anna Sobieralska, radna Rady Miejskiej w Pelplinie. Zakończenie zabawy przewidywane jest na ok. godz. 3 w nocy. Na wszystkich uczestników czekać będzie wiele atrakcji: konkursy, gry, a także „małe co nieco” w postaci kiełbasek z grilla – gratis! Odpowiedni klimat do zabawy zapewni zespół Atest z Pelplina.
3 – 31 sierpień. Nie lada gratka czeka na wszystkich, którzy w niecodzienny i interesujący sposób chcą poznać Wyższe Seminarium Duchowne oraz Bazylikę Katedralną w Pelplinie. Pelplińska Bazylika Katedralna zaliczana jest do najpiękniejszych dzieł gotyckich w Polsce. Każdy jej element ma swoją odrębną, ciekawą i niepowtarzalną historię. Jeśli jesteś ciekaw, jakie tajemnice kryje w sobie Katedra to w każdy sierpniowy piątek o godz. 21 koniecznie musisz stawić się na miejscu zbiórki przed wejściem do Wyższego Seminarium Duchownego. Szczegóły pod nr tel. (058) 536 – 17 – 62. „Przyjdź i daj poprowadzić się Aniołom, a na pewno nie będziesz żałować!” – zachęcają organizatorzy.

Podróż w Przeszłość w Gniewie
4 – 5 sierpień. „Podróż w Przeszłość na Zamku w Gniewie” to cykl imprez, które przenoszą widzów w czasy od średniowiecza do przełomu wieków XIX i XX. W trakcie pokazów każdy z gości ma szanse wziąć udział w przedstawieniu. Uczestnicy mogą spotkać Krzyżaków, szwedzkich muszkieterów, buńczucznych i zawadiackich Sarmatów oraz husarzy. Program: sobota, 4.08: godz. 11.30 - salwa armatnia na Anioł Pański, godz. 14 – historia rycerzy NMP Domu Niemieckiego w Jerozolimie, godz. 16 – ćwiczenia konne giermków; niedziela, 5.08: godz. 11.30 - salwa armatnia na Anioł Pański, godz. 13.30 - „Husaria – Chlubą Oręża Polskiego”, godz. 15 – msza św.

Gra na byle czym lecz nie byle jak w Starogardzie Gd.
4 sierpień. IV Międzynarodowy Festiwal Gry na Instrumentach Unikatowych i Byle Czym. Impreza rozpocznie się o godz. 14 na starogardzkim rynku występem zespołu Osimira Druva, który łączy w swojej twórczości brzmienia inspirowane białoruska tradycją ze współczesnymi aranżacjami folk – rockowymi. Interesująco zapowiadają się występy Tadeusza Białego ze śpiewającą piłą oraz grającego na krzesłach Pawła Ziemkiewicza. Powiat tczewski będzie reprezentował pochodzący z Gniewa zespół Planctus Gravatus. Wystąpią ponadto: grający na harmonijce Jan Federkiewicz, Józef Elwart i Józef Roszman (którzy grają m. in. na liściu, łyżkach i diabelskich skrzypcach), irlandzki The Blackwater Salmon, Narodowy Zespół Rosyjski, zespół Moisac oraz Zespół Emerytów i Rencistów Bambino z Lubichowa, który zagra na fisharmonii z nadmuchem przez… silnik samochodowy. Rywalizacje konkursową zakończy występ zespołu Charivari.
Gwiazdą wieczoru będzie Ania Szarmach, wokalistka pochodząca ze Starogardu Gd. Festiwalowi towarzyszył będzie Jarmark Kociewski, prezentujący dorobek wydawniczy, twórczość ludową regionu oraz kuchnię regionalną. Uczestnicy Festiwalu zaprezentują się dzień później, 5 sierpnia, w Gdańsku – koncert odbędzie się na Targu Węglowym i pl. Kobzdeja (sceny Jarmarku św. Dominika) między godz. 14 a 18. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama