poniedziałek, 4 maja 2026 06:43
Reklama

Choinka z Mikołajem na Górkach

TCZEW. W sobotę, 20 grudnia, mimo niepogody dorośli, młodzież i dzieci spotkali się z św. Mikołajem na skwerze przy ul. W. Broniewskiego na tczewskim os. Witosa.
Choinka z Mikołajem na Górkach
Choć siąpiło i było niemiłosiernie zimno, pod choinką zgromadziło się sporo osób. Dzieci i młodzież przyniosły własnoręcznie wykonane ozdoby, które posłużyły do ustrojenia świątecznego drzewka.

Prężne osiedle
Jak żadne z innych osiedli w Tczewie, os. Witosa, czyli popularne Górki, znane jest z wielu inicjatyw. Działa tutaj Stowarzyszenie Mieszkańców Osiedla Górki. Zagospodarowano okoliczne stawy, jest ładny teren rekreacyjny z elementami małej architektury. Od miesięcy stowarzyszenie zabiega o budowę przedszkola i świetlicy osiedlowej (zebrano 283 podpisy mieszkańców w tej sprawie). Władze miasta zdają sobie sprawę, że taki obiekt jest potrzebny, podobnie jak szkoła. Wszak osiedle w kolejnych latach będzie się intensywnie rozbudowywać. Obecny na imprezie wiceprezydent Tczewa Mirosław Pobłocki zapewnił mieszkańców o poparciu dla ich inicjatyw.

Hej kolęda
W sobotę dzieci przyniosły nie tylko ozdoby. Przygotowały program artystyczny. Były stosowne wierszyki. W nagrodę otrzymały upominki od sponsorów. Jak choinka, to nie mogło zabraknąć św. Mikołaja. A wśród gości był m.in. poseł Jan Kulas i komendant tczewskiej policji  nadk. Robert Sudenis. Nad całością czuwała Ewa Wasielewska. Ksiądz Jan Buk, proboszcz miejscowej parafii pw. św. Franciszka z Asyżu, razem z zebranymi śpiewał kolędy i zachęcał do przyjścia do kościoła w najbliższe święta. Pod choinką, która stanęła na skwerze dzięki Zakładowi Usług Komunalnych w Tczewie, mieszkańcy spotkają się za rok. I oby tym razem w prawdziwie zimowej scenerii.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Występ EP Seweryna Klubie Muzycznym CKiS w Tczeie już 8.05.2026 Występ EP Seweryna Klubie Muzycznym CKiS w Tczeie już 8.05.2026 Przyszła wiosna, a razem z nią nowa EP Seweryna "fajne takie, do pośpiewania". To idealny czas na pierwszy w historii koncert Seweryna z zespołem w Tczewie! Zespół przyjedzie z nowym materiałem i klasycznymi hitami, które premierowo wykona w Klubie Muzycznym Tczewskiego CKiS!Zapraszajcie znajomych, rodzinę i widzimy się na cudownym koncercie pełnym wspólnego doświadczania!Posłuchaj nowej EP Seweryna i zobacz klipy:"fajne takie, do pośpiewania": https://nextmusic.ffm.to/fajnetakiedopospiewania"banał" ft. Młody Budda: https://www.youtube.com/watch?v=qJ271W1x24c"takata" ft. nath: https://www.youtube.com/watch?v=ePiYaPRYGcw"posłuszny: https://www.youtube.com/watch?v=SHjKwsohX9ESeweryn z zespołem live at Inside Seaside 2025: https://www.youtube.com/watch?v=ZAoz1HWnADo&t=3s Seweryn z zespołemSeweryn z zespołem to trójmiejski skład zainicjowany przez Seweryna Łysia, rozwijający oryginalną strukturę jego twórczości o bogate energetycznie aranżacje. Na koncertach zaprasza do wspólnego przeżywania w otulonej reverbem aurze kameralnego teatru. Melancholijne opowieści Seweryna w połączeniu z uroczą nieporadnością i harmonią panującą między muzykami, napawają ciepłem i nadzieją.Seweryn z zespołem to:Emilia Gołos - instrumenty klawiszoweStefan Głośnik - perkusjaAntoni Dias - basSeweryn Łyś - wokal, gitaraSeweryn czerpie ze stylistyki lo-fi indie i narzędzi homerecordingu. Najnowsze EP “fajne takie, do pośpiewania” to pierwszy w historii projekt Seweryna współtworzony z gośćmi. Wspólnym mianownikiem piosenek jest zgoda na zagubienie i to, że ich wspólny sens wydobywa się z ich odrębności. EP’ka to manifest w którym Seweryn podkreśla swoje oddanie muzyce, niezależnie od tego jakie emocje w sobie niesie, lub do jakiego gatunku można ją zaklasyfikować. Fajne takie, do pośpiewania, do poskakania, do potańczenia... SEWERYN Z ZESPOŁEM - koncert8 maja 2026 godz. 18.00Klub Muzyczny CKiS, ul. Wyszyńskiego 10, TczewBilety: 40 zł dostępne w kasie CKIS orazonline na stronie: bilety24.pl Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.05.2026 18:00 – Data zakończenia wydarzenia: 08.05.2026 21:00
Reklama
Reklama