Mężczyzna, będąc w stanie nietrzeźwym, „pożyczył” ciągnik marki Zetor z doczepioną kosiarką do trawy od swojego ojca i wyruszył w drogę z Tczewskich Łąk w stronę Tczewa. Nie zatrzymywany przez nikogo swobodnie dojechał na Stare Miasto. Pewny mocy swojego pojazdu założył się z kolegą o litr wódki, że zjedzie traktorem ze stromych schodów pomiędzy ulicami Rybacką i Wąską.
Niestety, wysłużony Zetor to nie quad i nie poradził sobie z przeszkodą. Jego kierowca nie przewidział, że wąskie schody zakręcają pod kątem prostym i traktor utknął na dobre. Kierowca ciągnika początkowo próbował wyjechać ze schodów, a gdy stwierdził, że mu się to nie uda, uciekł z miejsca zdarzenia. O niecodziennym wydarzeniu, do którego doszło we wtorek, 22 kwietnia ok. godz. 13.00, tczewską policję poinformowali przechodnie.
- Gdy zatrzymano 36-letniego „kaskadera” posiadał on w wydychanym powietrzu prawie 2 promile alkoholu – informuje st. asp. Dariusz Górski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tczewie. - Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania ciągnikiem rolniczym, pojazd nie był też ubezpieczony. Za kierowanie po pijanemu i bez uprawnień mężczyźnie grozi do 2 lat więzienia. Akcja usuwania ciągnika ze schodów trwała ok. 6 godzin i kosztowała ponad 3 tys. zł.
Konieczny będzie także remont schodów – zniszczeniu uległo 15 granitowych płyt, które miasto pozyskało aż ze Strzegomia na Dolnym Śląsku, mieniącego się stolicą polskiego kamieniarstwa.
- Nie znamy jeszcze kosztów zakupu płyt, ich transportu oraz samego remontu – kosztorys powinien być gotowy w najbliższy poniedziałek – tłumaczy Krzysztof Witosiński, naczelnik Wydziału Spraw Komunalnych w tczewskim Urzędzie Miejskim. – Zniszczone płyty chcemy zastąpić identycznymi.
Nie wierzysz? Sam zobacz…
Jeśli nie wierzysz, że do takiej sytuacji mogło dojść w centrum miasta, zapraszamy do obejrzenia filmu nagranego telefonem komórkowym przez świadka wyczynu mieszkańca Tczewskich Łąk.
http://www.youtube.com/watch?v=GfGKx1Nr_jg
Reklama
Traktorem niczym quadem po… schodach
TCZEW. Wyobraźnia Polaków, zwłaszcza po kilku głębszych, nie zna granic – tak można skomentować wyczyn 36-letniego mieszkańca Tczewskich Łąk (gmina Tczew), który założył się z kolegą o litr wódki, że ciągnikiem pokona... schody na tczewskiej Starówce.
- (PZ)
- 24.04.2008 18:03 (aktualizacja 19.08.2023 18:09)

Data dodania:
24.04.2008 18:03
Reklama
Reklama









Napisz komentarz
Komentarze