poniedziałek, 4 maja 2026 05:59
Reklama

Podmyte tory kolejowe, opóźnienia, wahadłowe kursowanie pociągów

TCZEW. Woda podmyła tory na trasie warszawskiej, między stacjami Zajączkowo Tczewskie - Pszczółki. Ruch pociągów jest utrudniony. Pociągi kursujące na trasie Warszawa-Gdańsk w niedzielę były mocno opóźnione. Trwa usuwanie awarii. Niedogodności mogą potrwać do popołudnia w poniedziałek.
Podmyte tory kolejowe, opóźnienia, wahadłowe kursowanie pociągów
Pociągi SKM z Trójmiasta do Tczewa dojeżdżają tylko do stacji w Pszczółkach. Tam pasażerowie przesiadają się.
Woda podmyła tory na linii kolejowej Tczew – Gdańsk. Utrudnienia potrwają najdłużej do godz. 16.00

TCZEW. Trwają prace przy usuwaniu awarii na stacji Zajączkowo Tczewskie, między Tczewem a Trójmiastem. W niedzielę po południu woda ze starego kolektora podmyła tory. Ruch pociągów jest utrudniony.

PKP Polskie Linie Kolejowe zostały zmuszone do wprowadzenia wahadłowego kursowania pociągów na tym odcinku. Przed awarią pociągi poruszały się dwoma z czterech torowisk, ponieważ dwa inne były wymieniane z powodu modernizacji linii kolejowej E-65 Gdynia – Warszawa.
- Przyczyną niedzielnej awarii było podmycie torów przez wodę wypływającą ze starego kolektora, który nie był podłączony do nowego przepustu – wyjaśnia nam Marek Szulkowski, dyrektor eksploatacyjny w Zakładzie Linii Kolejowych w Gdyni. - Woda wypływała pod dużym ciśnieniem.  Orurowanie kolektora było tak przestarzałe, że robotnicy musieli dorobić nowe rury. Kolektor został dokładnie uszczelniony, aby nie doszło w przyszłości do powtórki. Woda podmyła tory na długości 4 metrów, ale robotnicy usunęli rozmiękczoną ziemię na długości 6 metrów. Zniszczoną przez wodę warstwę zastąpiono zagęszczonym żwirem.   
Awaria wywołała spore zamieszanie w rozkładzie jazdy pociągów, które na odcinku Zajączkowo – Pszczółki są puszczane wahadłowo. Część porannych pociągów z Tczewa do Gdańska została odwołana lub połączona w jeden duży skład. Pociągi SKM kończą trasę w Pszczółkach, a na odcinku między Pszczółkami a Tczewem wprowadzono zastępczą komunikację autobusową. Pociągi jadące z Gdańska w kierunku Bydgoszczy i Elbląga są łączone i rozłączane na stacji w Tczewie. Z półgodzinnymi opóźnieniami kursują pociągi dalekobieżne, z kolei składy towarowe do Trójmiasta jadą drogą okrężną przez Czersk i Kościerzynę.
- Wykonawca prac poinformował, że naprawa awarii potrwa do godz. 15.00, najpóźniej do godz. 16.00 – dodaje Marek Szulkowski. - Od tego momentu pociągi będą kursować zgodnie z rozkładem jazdy.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

rodzic 01.03.2010 22:05
Jest godz.22.02.Pociag ze Tczewa miałojechac doGdyni o 21.54 a syn nadal siedzi w STOJACYM pociągu gdzies w Zajączkowie albo kolo Pszczółek

wega 01.03.2010 16:02
na kolei było źle jest gorzej.ale co najgorsze jeszcze przed nami

Reklama
Występ EP Seweryna Klubie Muzycznym CKiS w Tczeie już 8.05.2026 Występ EP Seweryna Klubie Muzycznym CKiS w Tczeie już 8.05.2026 Przyszła wiosna, a razem z nią nowa EP Seweryna "fajne takie, do pośpiewania". To idealny czas na pierwszy w historii koncert Seweryna z zespołem w Tczewie! Zespół przyjedzie z nowym materiałem i klasycznymi hitami, które premierowo wykona w Klubie Muzycznym Tczewskiego CKiS!Zapraszajcie znajomych, rodzinę i widzimy się na cudownym koncercie pełnym wspólnego doświadczania!Posłuchaj nowej EP Seweryna i zobacz klipy:"fajne takie, do pośpiewania": https://nextmusic.ffm.to/fajnetakiedopospiewania"banał" ft. Młody Budda: https://www.youtube.com/watch?v=qJ271W1x24c"takata" ft. nath: https://www.youtube.com/watch?v=ePiYaPRYGcw"posłuszny: https://www.youtube.com/watch?v=SHjKwsohX9ESeweryn z zespołem live at Inside Seaside 2025: https://www.youtube.com/watch?v=ZAoz1HWnADo&t=3s Seweryn z zespołemSeweryn z zespołem to trójmiejski skład zainicjowany przez Seweryna Łysia, rozwijający oryginalną strukturę jego twórczości o bogate energetycznie aranżacje. Na koncertach zaprasza do wspólnego przeżywania w otulonej reverbem aurze kameralnego teatru. Melancholijne opowieści Seweryna w połączeniu z uroczą nieporadnością i harmonią panującą między muzykami, napawają ciepłem i nadzieją.Seweryn z zespołem to:Emilia Gołos - instrumenty klawiszoweStefan Głośnik - perkusjaAntoni Dias - basSeweryn Łyś - wokal, gitaraSeweryn czerpie ze stylistyki lo-fi indie i narzędzi homerecordingu. Najnowsze EP “fajne takie, do pośpiewania” to pierwszy w historii projekt Seweryna współtworzony z gośćmi. Wspólnym mianownikiem piosenek jest zgoda na zagubienie i to, że ich wspólny sens wydobywa się z ich odrębności. EP’ka to manifest w którym Seweryn podkreśla swoje oddanie muzyce, niezależnie od tego jakie emocje w sobie niesie, lub do jakiego gatunku można ją zaklasyfikować. Fajne takie, do pośpiewania, do poskakania, do potańczenia... SEWERYN Z ZESPOŁEM - koncert8 maja 2026 godz. 18.00Klub Muzyczny CKiS, ul. Wyszyńskiego 10, TczewBilety: 40 zł dostępne w kasie CKIS orazonline na stronie: bilety24.pl Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.05.2026 18:00 – Data zakończenia wydarzenia: 08.05.2026 21:00
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 15°C Miasto: Tczew

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 12 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama