poniedziałek, 4 maja 2026 07:54
Reklama

W oczekiwaniu na stanowisko starosty. Poseł w sądzie

TCZEW. Bez rewelacji przebiegło kolejne spotkanie w sprawie pozyskania siedziby dla Wydziału Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Tczewie. Sprawą sądu zajmują się politycy...
W oczekiwaniu na stanowisko starosty. Poseł w sądzie
W swoim gabinecie Wojciech Andruszkiewicz, prezes Sądu Okręgowego w Gdańsku, ugościł dyrektora sądu Jana Brodnickiego, prezydenta Tczewa Zenona Odya, posła Jana Kulasa oraz Prezes Sądu Rejonowego w Tczewie, Elżbietę Cichon. Udział w rozmowach odwołał w ostatniej chwili starosta tczewski Witold Sosnowski. Ponieważ w spotkaniu zabrakło tej kluczowej dla sprawy postaci, stronom w dalszym ciągu nie udało się wypracować ostatecznego kompromisu.
- Problem ze znalezieniem siedziby dla Wydziału Ksiąg Wieczystych ma kluczowe znaczenie, wymaga jednak trójporozumienia pomiędzy samorządem miasta Tczewa, Starostwem Tczewskim i kierownictwem Sądu Okręgowego w Gdańsku - uważa poseł Jan Kulas, inicjator spotkania.
W praktyce niczego nowego podczas spotkania nie ustalono. Kierownictwo Sądu Okręgowego w Gdańsku w dalszym ciągu zainteresowane jest szybkim uruchomieniem Wydziału Ksiąg Wieczystych na bazie posesji przy ul. Kołłątaja 6 (która to nieruchomość należy do starostwa, a której za darmo starostwo oddać nie zamierza). Prezydent Odya  podtrzymał swoją propozycję rekompensaty starostwu (w zamian za ww. budynek) w postaci lokalu przy ul. Kopernika 1 oraz nieruchomości przy ul. Chopina 12.
- Gospodarze ocenili ofertę prezydenta jako „konkretną i rzeczywistą pomoc w rozwiązaniu sprawy” - relacjonuje Jan Kulas. - Uczestnicy konsultacji uznali, iż warto poczekać kilka tygodni na ostateczne stanowisko starosty tczewskiego, tak, aby problem rozwiązać z pożytkiem dla wszystkich stron.
Kolejna tura negocjacji - już wkrótce.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

poinformowana 11.02.2010 19:01
tu nic nie pasuje.. nawet adresu pan redaktor nie zna dokładnie

poinformowana 11.02.2010 19:00
Elżbietę Cichon panie redaktorze !!!

sprzeciw 11.02.2010 15:23
Starosta przedstawiał z tego co mi wiadomo swoje stanowisko nie jeden raz.Proponuje sprzedaz nieruchomosci za 50%, ale sąd chce za darmo. Też bym chciał budynek warty prawie 1,5 za friko.Druga sprawa- pani Cichon sama sobie strzeliła w kostkę, bo podała ile osób przychodzi dziennie do sądu- podała tym samym jakie dochody przynosi wydział ksiag wieczystych. No tak ale lepiej próbować wymusić przekazanie budynku za darmoche. Ja jako podatnik powiatu nie godzę się na to! A poseł Kulas sprytanie chce się wypromowac jako mediator, bo tylko taka funkcję MOŻE pełnić, bo nie ma w tej sparwie nic do gadania

Tczewianin 11.02.2010 15:00
To Kulas robi sobie wybory, po co on tam . Jak zwykle bierze udział jako przystawka w spotkaniach a nie działaniach

Reklama
Występ EP Seweryna Klubie Muzycznym CKiS w Tczeie już 8.05.2026 Występ EP Seweryna Klubie Muzycznym CKiS w Tczeie już 8.05.2026 Przyszła wiosna, a razem z nią nowa EP Seweryna "fajne takie, do pośpiewania". To idealny czas na pierwszy w historii koncert Seweryna z zespołem w Tczewie! Zespół przyjedzie z nowym materiałem i klasycznymi hitami, które premierowo wykona w Klubie Muzycznym Tczewskiego CKiS!Zapraszajcie znajomych, rodzinę i widzimy się na cudownym koncercie pełnym wspólnego doświadczania!Posłuchaj nowej EP Seweryna i zobacz klipy:"fajne takie, do pośpiewania": https://nextmusic.ffm.to/fajnetakiedopospiewania"banał" ft. Młody Budda: https://www.youtube.com/watch?v=qJ271W1x24c"takata" ft. nath: https://www.youtube.com/watch?v=ePiYaPRYGcw"posłuszny: https://www.youtube.com/watch?v=SHjKwsohX9ESeweryn z zespołem live at Inside Seaside 2025: https://www.youtube.com/watch?v=ZAoz1HWnADo&t=3s Seweryn z zespołemSeweryn z zespołem to trójmiejski skład zainicjowany przez Seweryna Łysia, rozwijający oryginalną strukturę jego twórczości o bogate energetycznie aranżacje. Na koncertach zaprasza do wspólnego przeżywania w otulonej reverbem aurze kameralnego teatru. Melancholijne opowieści Seweryna w połączeniu z uroczą nieporadnością i harmonią panującą między muzykami, napawają ciepłem i nadzieją.Seweryn z zespołem to:Emilia Gołos - instrumenty klawiszoweStefan Głośnik - perkusjaAntoni Dias - basSeweryn Łyś - wokal, gitaraSeweryn czerpie ze stylistyki lo-fi indie i narzędzi homerecordingu. Najnowsze EP “fajne takie, do pośpiewania” to pierwszy w historii projekt Seweryna współtworzony z gośćmi. Wspólnym mianownikiem piosenek jest zgoda na zagubienie i to, że ich wspólny sens wydobywa się z ich odrębności. EP’ka to manifest w którym Seweryn podkreśla swoje oddanie muzyce, niezależnie od tego jakie emocje w sobie niesie, lub do jakiego gatunku można ją zaklasyfikować. Fajne takie, do pośpiewania, do poskakania, do potańczenia... SEWERYN Z ZESPOŁEM - koncert8 maja 2026 godz. 18.00Klub Muzyczny CKiS, ul. Wyszyńskiego 10, TczewBilety: 40 zł dostępne w kasie CKIS orazonline na stronie: bilety24.pl Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.05.2026 18:00 – Data zakończenia wydarzenia: 08.05.2026 21:00
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 16°C Miasto: Tczew

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 16 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama