Według komunikatu spółki zawieszenie linii miejskiej będzie ważne do odwołania, ale wszystko wskazuje na to, że kursowanie biało-niebieskich autobusów prawdopodobnie nie zostanie już wznowione.
- Powodem naszej decyzji jest niska rentowność linii – wyjaśnia Andrzej Pograniczny, prezes PKS Starogard Gdański S.A. - Po prostu korzystało z niej zbyt mało pasażerów. Nie stać nas na taki wydatek, zwłaszcza, że nikt nam do tego nie dopłacał.
Miejska linia autobusowa została reaktywowana w 2008 r. W jej ramach dziennie odbywały się zaledwie cztery kursy. Zdaniem samych mieszkańców od początku nie cieszyła się ona zbyt dużym powodzeniem.
- Nie żyjemy w tak dużym mieście, żeby pokonanie odcinka np. z targowiska na cmentarz było jakimś dużym problemem – uważa jeden z pelplinian.
Dowiedzieliśmy się za to, że PKS Starogard Gd. chce zwiększyć liczbę połączeń między Pelplinem a Starogardem. Obecnie jest dziennie siedem takich kursów.
- Staramy się już o odpowiednie pozwolenia – dodaje Andrzej Zawisza, członek zarządu ds. przewozów.
Koniec miejskiej linii PKS w Pelplinie? Bo pasażerów było za mało
PELPLIN. Z dniem 1 stycznia PKS Starogard Gdański S.A. podjął decyzję o zawieszeniu miejskiej linii komunikacyjnej na terenie Pelplina. Jednocześnie przewoźnik chce zwiększyć liczbę połączeń miasteczka ze Starogardem Gdańskim.
- Przemysław Zieliński
- 06.01.2010 00:00 (aktualizacja 17.08.2023 11:22)

Data dodania:
06.01.2010 00:00
Reklama
Reklama










Napisz komentarz
Komentarze