Dwa konta w jednym banku - warto?

  • 23.11.2021, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Dwa konta w jednym banku - warto?
O tym, że pieniądze lepiej trzymać na koncie w banku, a nie w skarpecie pod materacem to już chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Niemal wszyscy już wiemy, że jest to znacznie wygodniejsze i bezpieczniejsze. Nie zastanawiamy się nad tym, czy warto trzymać pieniądze w banku, tylko rozważamy w którym z nich. Pytanie, które również przychodzi wielu Polakom do głowy, to czy warto mieć dwa konta bankowe w jednym banku.

Konta bankowe - rodzaje

Niektóre osoby mogą się teraz zastanawiać, ale po co mi dwa konta, i do tego w jednym banku? Taka myśl pojawia się dlatego, że nie znamy rodzajów kont osobistych, jakie oferują nam banki i korzyści płynących z każdego z nich. Większość z nas posiada tylko zwykłe ROR, czyli rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Poza tym, nawet nie wszystkie osoby prowadzące działalność posiadają osobne konto firmowe, aby rozdzielić finanse osobiste od finansów firmowych. Inne konto bankowe, które możesz założyć w niemal każdym banku to także konto walutowe, jednak najważniejsze są konta oszczędnościowe i lokaty.

Konto osobiste i oszczędnościowe w jednym banku

Obecna sytuacja wygląda tak, że oferta na konto oszczędnościowe w tym samym banku w którym posiadasz już konto osobiste, zazwyczaj nie będzie zbyt korzystna. Dwa konta w jednym banku mają swoje plusy, takie jak darmowe przelewy natychmiastowe z jednego konta na drugie w sytuacjach kryzysowych oraz wygodę korzystania z jednego tylko serwisu transakcyjnego i jednej aplikacji mobilnej na telefonie. Jednak osoby, dla których bardziej liczy się procent zarobiony od trzymanej na koncie kwoty, niż wygoda korzystania z lokaty, zdecydowanie powinny wybrać opcję trzymania i pomnażania oszczędności w innym banku, niż ten w którym posiadają konta osobiste.

Gdzie warto otworzyć rachunek bankowy?

Na to pytanie nie ma jednej poprawnej odpowiedzi. Wszystko zależy od tego, na jakich funkcjach i korzyściach z prowadzenia rachunku najbardziej Ci zależy. Przed otworzeniem konta bankowego w jakimkolwiek banku warto przejrzeć ranking kont osobistych. Obecnie mało który bank pobiera opłaty za prowadzenie konta osobistego, ale warto się upewnić jakie warunki należy spełnić w danym banku, aby nie zostać obciążonym opłatą za kartę debetową czy wypłaty z bankomatów.

To samo dotyczy sytuacji w której chcesz otworzyć lokatę, konta walutowe czy konto firmowe. Po szczegółowe informacje najlepiej udać się na stronę internetową banku, ale początkowe poszukiwania i porównania możesz zacząć również od rankingów. Przykładowy ranking kont firmowych znajdziesz na http://firmowybank.pl/.

Otwarcie konta bankowego

Obecnie konto osobiste otworzyć można na wiele sposobów, również bez wychodzenia z domu za pośrednictwem internetowej bankowości elektronicznej. Założenie konta osobistego w placówce banku zajmuje trochę czasu, ale pozwala dopytać doradcę o wszystkie wątpliwości i niejasności jeśli takie pojawią się w trakcie procesu. Jeśli jednak jesteśmy w stu procentach pewni swojej decyzji i znamy wszystkie warunki wybranego konta osobistego, możemy założyć je za pośrednictwem strony internetowej wybranego banku.

Aby założyć konto osobiste przez Internet, należy podać dane osobiste oraz przejść uwierzytelnienie tożsamości. Uwierzytelnienie to przebiega na zasadzie przesłania swojego zdjęcia oraz zdjęcia dokumentu tożsamości. Proces potwierdzenia tożsamości trwa zazwyczaj kilka dni, a później wystarczy już tylko podpisać umowę - albo dostarczoną do domu przez kuriera, albo w oddziale wybranego przez nas banku.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: