Tczewscy policjanci upamiętnili Powstańców Warszawskich

  • 03.08.2022, 16:40
  • redakcja
Tczewscy policjanci upamiętnili Powstańców Warszawskich KPP Tczew Złożono też symboliczny wieniec na grobie powstańca Mieczysława Polewicza.

Podziel się:

Oceń:

1 sierpnia br. Komendant Powiatowy Policji w Tczewie - insp. Marcin Malinowski wziął udział w uroczystościach upamiętniających 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, która odbyła się w Parku Kopernika w Tczewie. Hołd uczestnikom złożyli nie tylko przedstawiciele władz powiatu, miasta, ale również służby mundurowe. O godzinie „W” rozbrzmiały syreny policyjne.

Tczewianie nie zapomnieli o tych, którzy polegli w walce o uwolnienie ojczyzny z rąk hitlerowskiego okupanta. Przed obeliskiem Pamięci Bitew II Wojny Światowej kwiaty złożyli kombatanci, parlamentarzyści, władze samorządowe powiatu tczewskiego i Tczewa, przedstawiciele służb mundurowych, organizacji i stowarzyszeń oraz mieszkańcy. Znicz zapalono także na grobie powstańca – tczewianina Mieczysława Polewicza. Celem upamiętnienia bohaterskiego zrywu o godzinie 17.00 rozbrzmiały syreny policyjnych radiowozów.

Powstanie Warszawskie jest jednym z największych zrywów wolnościowych współczesnej Europy. W wyniku walk powstańczych zginęło prawie 200 tysięcy cywilnych mieszkańców Warszawy, a 85 proc. budynków stolicy legło w gruzach. Walki rozpoczęły się o godzinie 17.00 - słynnej godzinie „W".

KPP Tczew

html_redakcja

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe