Pytania, które należy zadać agentom nieruchomości

  • 29.07.2022, 18:41
  • Źródło: Artykuł sponsorowany
Pytania, które należy zadać agentom nieruchomości

Podziel się:

Oceń:

Wszyscy możemy przyczynić się do ograniczenia marnowania żywności - zmniejszenia ilości odpadów żywnościowych o 50% do roku 2030. Zacznij stosować te wskazówki już dziś, aby ograniczyć marnowanie żywności, zaoszczędzić pieniądze i chronić środowisko.

Upewnij się, że zadajesz agentowi nieruchomości właściwe pytania, zanim zdecydujesz się na zakup domu. Agenci nieruchomości są prawnie zobowiązani do mówienia prawdy, a to może stanowić różnicę między kupnem wymarzonego domu a kupnem niewypału. Oto wszystkie pytania, które należy zadać przy zakupie domu.

Dlaczego właściciel sprzedaje?

Jednym z pierwszych pytań, jakie powinieneś zadać agentowi nieruchomości, kiedy oglądasz nieruchomość jest pytanie, dlaczego właściciel ją sprzedaje. Jeśli będziesz miał szczęście, agent nieruchomości może podpowiedzieć Ci, jakie są okoliczności, w których znajduje się sprzedający, co może pomóc w negocjacjach. Na przykład możesz dowiedzieć się, że właściciel jest zdesperowany, żeby sprzedać, być może dlatego, że praca zabiera go za granicę, i dlatego zaakceptuje niższą cenę, jeśli uda się zapewnić szybką sprzedaż. Ciekawe oferty sprzedaży nieruchomości na www.ogloszenia24m.pl

Jak długo nieruchomość jest na rynku?

Jeśli dom jest na rynku od dłuższego czasu (ponad trzy miesiące), zapytaj agenta nieruchomości, dlaczego uważa, że się nie sprzedaje. Czy są problemy, na które inni zwrócili uwagę, a Ty nie? Zapytaj wprost agenta nieruchomości, czy ktoś inny złożył wcześniej ofertę i dlaczego postanowił się wycofać. Niezależnie od tego, co się dzieje, długi czas na rynku może oznaczać, że sprzedający zaakceptuje niższą cenę.

Czy nieruchomość wielokrotnie zmieniała właściciela?

Jeśli obecni właściciele wyprowadzają się po krótkim czasie, ważne jest, żeby dowiedzieć się, dlaczego. Na przykład, czy mają hałaśliwych sąsiadów? Jeśli nieruchomość często zmieniała właściciela, powinieneś być czujny na poważne problemy. Dowiedz się, dlaczego poprzedni właściciele się wyprowadzili. Może nawet spróbuj się z nimi skontaktować, żeby zapytać, dlaczego to zrobili.

Jaką cenę minimalną zaakceptuje sprzedający?

Brzmi to głupio, ale pytanie, czy cena minimalna podlega negocjacji, może zaoszczędzić tysiące. Agenci nieruchomości często dadzą Ci wskazówkę - w ich interesie jest dokonanie sprzedaży, nawet za niższą cenę, ponieważ jeśli nie dojdzie do sprzedaży, nie dostaną swojej prowizji.

Jaka jest okolica?

Jakie są szkoły? Jaki jest wskaźnik przestępczości? Jak dobre są połączenia komunikacyjne? Jaki jest lokalny supermarket? Gdzie jest najbliższa stacja benzynowa? Choć dobrze jest sprawdzić, co ma do powiedzenia agent nieruchomości, upewnij się, że przeprowadzisz także niezależne badania. Zobacz: Jak wybrać nową okolicę do zamieszkania? Warto zobaczyć także wyposażenie domu i ogrodu https://www.ogloszenia24m.pl/dom-i-ogrod/ogrod/

Jakie plany lokalne mogą mieć wpływ na nieruchomość?

Jeśli oglądasz nieruchomość, bo podoba Ci się niezakłócony widok na pola, na które wychodzi, to prawdopodobnie chcesz, żeby te pola pozostały. Jeśli więc na tych polach planowana jest budowa nowego osiedla, będziesz chciał się o tym dowiedzieć wcześniej niż

Źródło: Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe